5 gorących trendów wnętrzarskich 2024 – sprawdź, jakie aranżacje będą modne! - Fintecnic
Wróć

5 gorących trendów wnętrzarskich 2024 – sprawdź, jakie aranżacje będą modne!

27.02.2024

Trendy we wnętrzach 2024 to przede wszystkim ukłon w stronę wszystkiego, co pochodzi z natury. Najmodniejsze pomieszczenia są pełne światła, które tworzy atmosferę przytulności i poprawia samopoczucie. Pomocne są w tym m.in. duże przeszklenia, które jednocześnie mocno podkreślają charakter każdej aranżacji. Sprawdź, jakie jeszcze będą rozpalać wyobraźnię światowej sławy projektantów w nadchodzących miesiącach.

Modne wnętrza 2024 są pełne naturalnych kolorów i materiałów

Zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne bardzo mocno osadziło się w trendach w interior designie. Nie inaczej będzie w nadchodzących miesiącach. Projektanci stawiają przede wszystkim na klasykę gatunku, czyli drewno, a ponadto przyjemny dla oka len, bawełnę i wełnę.

Modne wnętrza są skąpane w świetle – jasnych barwach, w tym bieli, beżu i ciepłych brązach. Towarzyszą im kolory ziemi, a wśród nich m.in. butelkowa zieleń, delikatne żółcie, pomarańcze i niebieskie odcienie. Do łask amatorów dobrego stylu wkradł się także granat, który bardzo często występuje jako dekoracja jednej ze ścian.

Obecność natury widać zarówno w materiałach wykończeniowych, jak i dodatkach oraz tekstyliach. Ponadto aranżacje dyktatorów trendów są pełne światła dziennego, które wnętrza zawdzięczają odpowiednio dobranym oknom. Modna stolarka otworowa 2024 to przede wszystkim ukłon w kierunku dużych powierzchni szklanych. Warto sięgnąć po okna aluminiowe. Nie dość, że są bardzo plastyczne – pasują do każdego stylu wnętrza i z powodzeniem można dopasować do niego ich kolorystykę – to przy tym są ekologiczne.

Modny salon 2024 jest skąpany w naturalnym świetle

Salony w których dominował chłodny, nowoczesny sznyt schodzą z pantałyku. Ich miejsce zajęły ciepłe, przytulne przestrzenie, w których widać ukłon w kierunku natury i minimalizmu. Najważniejsze jest w nich jednak wpuszczenie jak największej ilości światła dziennego. Wnętrze ma być przystępne, otwarte i sprawiać wrażenie przestronności.

Z pomocą przychodzą tu okna przesuwne, które stanowią synonim nowoczesnych form stolarki okiennej. Już od wielu sezonów są mocno osadzone w trendach i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – rok 2024, który mocno lansuje doświetlenie wnętrz sprzyja wykorzystaniu ich potencjału.

Co ważne – okna przesuwne wpuszczają światło do pomieszczenia i nie zabierają metrażu, co jest szczególnie istotne w przypadku salonu w którym liczy się każdy metr kwadratowy. Co więcej – dzięki swojej przestronności z ich pomocą można z powodzeniem optycznie powiększyć przestrzeń. Zapewnią ponadto płynne przejście do ogrodu, na balkon czy też na taras i zagwarantują panoramiczne widoki. Warto więc bliżej przyjrzeć się otwieranym za pomocą ukrytej w podłodze szyny drzwiom tarasowym HST. Obok swojej funkcjonalności, braku progu między salonem a tarasem i małej awaryjności, gwarantują możliwość uzyskania zdecydowanie większych przeszkleń niż ich tradycyjne odpowiedniki.

O ile okna przesuwne najczęściej pojawiają się w nowoczesnym budownictwie, o tyle nie powinno się zamykać ich w tych ramach. Ich potencjał jest znacznie większy.

Ukłonem w kierunku najnowszych trendów w interior designie jest również wpuszczenie do salonu na naturalnego światła tworząc imponujące przeszklenia na całych ścianach. Z pomocą przychodzą tu systemy fasadowe. Dostępne w naszej ofercie gwarantują wodoszczelność, odporność na obciążenie wiatrem i przepuszczalność powietrza.

A co w sytuacji, kiedy salon znajduje się na poddaszu? Czy można wykorzystać jego “świetlny potencjał”? Jak najbardziej! Trzeba jedynie wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Wystarczy inwestycja w okna kolankowe – uchylne, rozwieralne lub nieotwieralne. Efekt? Znakomite doświetlenie poddasza w duecie z widokami przywodzącymi na myśl obrazy natury np. skąpanego w gwiazdach nieba.

Trendy wnętrzarskie 2024 – postaw na drewno

Drewno jest materiałem, który towarzyszy nam od pokoleń i jest mocno osadzony we wnętrzarskich trendach. Zmieniają się jego jedynie jego odsłony i zastosowanie, niemniej samo w sobie pojawia się zarówno w materiałach wykończeniowych, jak i dodatkach.

Nie inaczej będzie w 2024 roku. Do łask projektantów wkradły się m.in. podłogi w jodełkę, lamele ścienne, jak również stolarka drzwiowa, która stawia na różne kolorystyczne drewniane odsłony.

Drewno znakomicie koresponduje z każdym stylem wnętrza – niezależnie od tego, czy będzie tworzyć duet z klasyką czy też nowoczesnością. W dodatku przepięknie podkreśla m.in. białe ramy okien, które w tym roku są szalenie modne.

Trendy we wnętrzach 2024 stawiają na soft minimalizm

Minimalizm jest obecny w najgorętszych trendach wnętrzarskich od wielu sezonów, jednak w tym nadchodzącym mamy do czynienia z jego nieco bardziej łagodną wersją. Soft minimalizm, bo o nim mowa, cechuje się wnętrzami o nowoczesnym charakterze, który idzie w parze z przytulnością. Ponadto nie można mu odmówić uporządkowania, a harmonia i oszczędność w dekoracjach sprawiają, że pomieszczenia wprost zapraszają do spędzenia w nich czasu z bliskimi.

We wnętrzach urządzonych w zgodzie z ciepłym minimalizmem nie może zabraknąć naturalnych materiałów na czele z wcześniej wspomnianym drewnem. Warto wprowadzać do nich ciepłe odcienie, jak również meble i dodatki o prostych formach. Nie bójmy się również wyraźnie zaznaczonych krawędzi czy też dużych przeszkleń, dzięki którym aranżacja wnętrza będzie pełna światła.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie