Biuro w Łodzi jest otwarte dla klientów exportowych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00
Biuro w Aleksandrowie Łódzkim jest otwarte dla klientów z rynku polskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00
Jak najbardziej! Do budownictwa mieszkaniowego stosuje się ciepłe profile aluminiowe (kształtowniki połączone są wkładką termiczną z tworzywa). Okna z aluminium są odporne na warunki atmosferyczne i intensywne promieniowanie słoneczne. Są odporne na pleśń i nie ulegają zawilgoceniu.
Aluminium gwarantuje długoletnią trwałość stolarki. To metal odporny ma korozję oraz czynniki atmosferyczne. W przeciwieństwie do PCV – aluminium nie odkształca się. Aluminiowe okna i drzwi posłużą w domu znacznie dłużej niż okna z pcv.
Profile aluminiowe kosztują więcej od PCV ponieważ są dużo sztywniejsze, trwalsze i nie trzeba ich konserwować.
Ponadto cechuje je najwyższa (wśród materiałów, z których produkuje się okna) stabilność. Są lekkie i wytrzymałe.
Współczynnik Uw informuje ile ciepła przenika przez okno, co za tym idzie, decydując się na okno z niskim Uw łatwiej będzie nam utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu i zapłacimy mniej za ogrzewanie.
Okna, drzwi i dodatki transportowane są przez profesjonalnych kierowców, w specjalnie przystosowanych do tego samochodach. Każdy transport jest traktowany priorytetowo, w celu zadbania o jak najlepszą jakoś dostawy.
Zamówienia można dokonać pisząc na naszego maila z prośbą o wycenę potrzebnego zestawu okiennego. Po wykonaniu wyceny, dla klienta dostępne są wszelkie informacje dotyczące przyszłego zakupu.
Zdecydowanie tak. Wysoki standard okien zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i mniejszą ilość usterek. Dodatkowo okna o wysokim standardzie mają lepsze parametry techniczne, co przekłada się na większą wytrzymałość i energooszczędność.
Zakup okien to jedna z najważniejszych decyzji przy budowie domu, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze przez wiele lat. Dobrze jest kierować się parametrami technicznymi – przenikalności cieplnej, wodoszczelności i szczelności. Nie można jednak zapominać o własnym doświadczeniu czy opiniach o producencie okien.
W naszej ofercie można znaleźć okna antywłamaniowe klasy WK2, wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe, gwarantujące bezpieczeństwo na wysokim poziomie.
Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wytwarzania profili (tzw. koekstruzji) w wersjach biało-kolorowych pod wierzchnią warstwą np. drewnopodobną znajduje się część profilu PVC w kolorze zbliżonym do tej warstwy, dzięki temu ewentualne uszkodzenia w trakcie użytkowania pozostają niewidoczne.
Wszystkie profile PCV podlegają klasyfikacji ze względu na grubość ścianek zewnętrznych. Klasa A to najwyższa klasa profili, informująca nas o tym, że grubość ścianek profilu jest równa lub większa 2,8 mm. Ten ważny parametr techniczny ma wpływ na:
– Powierzchnię styku zgrzewanych ze sobą profili PVC – dzięki większej płaszczyźnie przylegania profili zgrzew jest mocniejszy, dzięki czemu naroże okna jest bardziej trwałe
– Większą sztywność w porównaniu do profili z niższych klas, co przekłada się na większą odporność na trudy codziennej eksploatacji i działalność promieniowania słonecznego
Dzięki zastosowaniu w ramie okna stalowego wzmocnienia o zamkniętym przekroju mamy pewność, że elementy przykręcone do ramy, na których zawieszone są skrzydła okienne (np. zawiasy), czy zaczepy antywyważeniowe okuć, mają zapewnione odpowiednio sztywne i trwałe połączenie
Okna wyposażone w uszczelki kolorowe poddawane są tak samo rygorystycznym badaniom na szczelność, jak te z uszczelkami czarnymi, a wyniki pokazują, że pomiędzy nimi nie ma różnic
Tak, w zależności od wybranego wariantu trzeba dopłacić określoną kwotę:
– Przy zakupie kolorowanego jednostronnie – ok. 20% dopłaty
– Przy zakupie kolorowanego dwustronnie – ok. 40% dopłaty
– Przy zakupie kolorowanego obustronnie w innych kolorach – ok. 50% dopłaty
Okna energooszczędne mogą być droższe, ale to tylko ze względu na to, jak duże korzyści oferują. Zwiększona izolacja termiczna i akustyczna, oraz wykonanie na najwyższym poziomie to najważniejsze cechy okien energooszczędnych.
Jedne z najbardziej energooszczędnych okien to Salamander BluEvolution 92, BluEvolution 82, Veka Alphaline 90 i Softline 82. Posiadają bardzo niskie wartości współczynnika przenikania ciepła i oferują dobrą izolację akustyczną.
Listwa podparapetowa stosowana do okien Fintecnic nie musi być odkręcana. Zastosowanie uszczelki pomiędzy profilem ramy i profilem listwy zapewnia optymalną izolacyjność termiczną. Odmiennym przypadkiem są konstrukcje przesuwne lub drzwi wejściowe, w przypadku których listwa ma za zadanie zabezpieczyć próg podczas transportu. Listwę należy odkręcić, by zapewnić poprawne podparcie konstrukcji podczas montażu.
Kliny używane do montażu okien dzielą się na dwa rodzaje:
– podpierające
– dystansowe
Kliny (klocki) podpierające służą do podparcia i ustabilizowania okna w otworze okiennym, dlatego też powinny być rozmieszczone w sposób trwały i uniemożliwiający ich przesunięcie, nie powinny wystawać poza lico ościeżnicy. Klinów tych nie można usuwać po zamocowaniu okna do muru ze względu na rolę, jaką pełnią. Kliny przenoszą bowiem ciężar własny okna oraz obciążenia na ścianę, powstające podczas jego użytkowania. Z kolei kliny dystansowe (montażowe) powinny zostać usunięte po zamontowaniu okna, a miejsce po nich należy bezwzględnie uzupełnić pianą montażową.
„Ciepły montaż”, nazywany również montażem warstwowym, to określenie montażu okien z zastosowaniem trzech warstw o ściśle określonych właściwościach, dzięki którym chronimy strefę połączenia okna z murem przed wilgocią i przemarzaniem.
Uszczelnienie wewnętrzne taśmą paroszczelną chroni warstwę izolacji termicznej przed przenikaniem do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku.
Środkowa warstwa (piana montażowa) pełni rolę izolatora termicznego i akustycznego.
Uszczelnienie zewnętrzne taśmą paroprzepuszczalną z jednej strony zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz warstwy środkowej, z drugiej strony umożliwia odprowadzenie jej z wewnątrz budynku na zewnątrz. Znaczne zredukowanie mostka cieplnego w miejscu połączenia okna z murem, będące wynikiem zabezpieczenia warstwy izolacji przed wilgocią sprawia, że „ciepły montaż” polecany jest jako optymalne rozwiązanie stosowane podczas montażu okien.
Poprawne przygotowanie do montażu polega najczęściej na odpowiednim wyprostowaniu, usunięciu zanieczyszczeń oraz wygładzeniu. Nie można ponadto zapominać o nadaniu spoistości poziomym i pionowym ścianom ościeży. Dodatkową warstwę konstrukcyjną wykonaną z litego materiału zaleca się położyć w przypadku ceramicznych pustaków. Dopiero kolejnym etapem jest wyrównanie i wypoziomowanie.
Pomiar i wycena okien jest za darmo pod warunkiem podpisania umowy z naszą firmą. Jeżeli mamy dokonać samego pomiaru to jego koszt wynosi 2 zł. netto/km liczony w dwie strony od siedziby firmy plus 100 zł. netto/każda rozpoczęta roboczogodzina pomiaru okien. Sama wycena jest bezpłatna.
Współczynnik przenikania w dużej mierze zależy od modelu okna, jego wielkości oraz rodzaju zastosowanej szyby. Nasze okna osiągają najlepsze parametry na poziomie Uw=0,6 W/m2K
Fintecnic udziela gwarancji jakości na okres – 2 (drzwi) oraz 5 lat (okna). Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu. Warunkiem jej udzielenia jest prawidłowy montaż oraz eksploatacja zgodna z załączoną instrukcją czyszczenia i konserwacji. Wykaz produktów objętych gwarancją zawarty jest na fakturze.
GWARANCJA OBEJMUJE:
• trwałość i kolor profili oraz wytrzymałość połączeń konstrukcyjnych,
• zachowanie funkcji i sprawność działania okuć,
• szczelność szyb zespolonych.
GWARANCJA NIE OBEJMUJE:
• regulacji okuć i konserwacji okien,
• roszenia szyb zewnętrznych i wewnętrznych oraz pęknięć szyb powstałych w czasie eksploatacji,
• wad nieistotnych (czyli nie mających wpływu na wartość użytkową okna).
Po przekroczeniu okresu gwarancyjnego reklamacje nie będą uwzględniane. Firma Fintecnic nie odpowiada za wady okien wynikające z niewłaściwego montażu. Gwarancji na montaż udziela firma montażowa. Odpowiada ona również za właściwą regulację okien. Serwis gwarancyjny dokona naprawy uznanych wad w możliwie najkrótszym terminie, nie dłużej niż 30 dni od daty uznania reklamacji. Termin ten może być zmieniony po uzgodnieniu z klientem. Przed wizytą serwisu prosimy zdemontować z okna wszelkie elementy dodatkowe (np. żaluzje, rolety) nie dostarczone wraz z oknem.
WSZELKIE USZKODZENIA ZEWNĘTRZNE SZYB I PROFILI NALEŻY ZGŁOSIĆ DO 14 DNI OD DATY ZAKUPU!
Stosujemy szklenie bezpieczne, które zbudowane jest z szyb o grubości 3mm. sklejonych folią. Może być stosowane do dużych przeszkleń maks. 3 m2 powierzchni.
Serwis okien polega na smarowaniu uszczelek, czyszczeniu i smarowaniu okucia oraz okresowej regulacji okien, powinien być przeprowadzany przynajmniej raz w roku, jest to warunek zachowania gwarancji.
Montujemy właściwie każdy rodzaj stolarki tj. okna pcv, okna drewniane, okna aluminiowe, bramy garażowe, rolety, drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne etc.
Zjawisko występuje w okresie wiosennym i jesiennym. Związane jest z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Zjawisko to nie jest związane ani z wagą szyby, ani z wagą okna.
Szczelność okna można poprawić, regulując zaczepy lub czopy na okuciu okna. Punkty regulacyjne zależą od typu okucia. Po pomoc przy tej czynności należy zwrócić się w punkcie zakupu okien lub bezpośrednio u producenta.
W oknach PCV skrzydło przyjmuje kształt ramy, zatem należy w pierwszej kolejności sprawdzić ramę. Niewielkie odkształcenia na skrzydle są dopuszczalne pod warunkiem zachowania szczelności na wiatr i przenikanie wód opadowych. Okno powinno lekko otwierać się i zamykać.
Ciepła szyba to taki pakiet szybowy, w którym jedna z szyb opylona jest warstwą odbijającą energię cieplną. Tak przygotowana szyba pomaga w utrzymaniu temperatury w pomieszczeniach, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niższych rachunków za ogrzewanie.