FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - Fintecnic
FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

Gdzie znajduje się siedziba firmy?
Siedziba firmy FINTECNIC mieści się przy ul. Targowej 6 w Aleksandrowie Łódzkim.
W jaki sposób skontaktować się z firmą FINTECNIC?
Możesz się z nami skontaktować telefonicznie – tel. kom. +48 600 101 782, mailowo – fintecnic@fintecnic.eu lub odwiedzić nasze biuro osobiście.
Do kogo skierowana jest oferta firmy FINTECNIC?
Zajmujemy się sprzedażą okien dla klientów indywidualnych i firm.
Czy okna aluminiowe można zamontować w domu
Jak najbardziej! Do budownictwa mieszkaniowego stosuje się ciepłe profile aluminiowe (kształtowniki połączone są wkładką termiczną z tworzywa). Okna z aluminium są odporne na warunki atmosferyczne i intensywne promieniowanie słoneczne. Są odporne na pleśń i nie ulegają zawilgoceniu.
Czy okna aluminiowe są trwalsze od okien plastikowych?
Aluminium gwarantuje długoletnią trwałość stolarki. To metal odporny ma korozję oraz czynniki atmosferyczne. W przeciwieństwie do PCV – aluminium nie odkształca się. Aluminiowe okna i drzwi posłużą w domu znacznie dłużej niż okna z pcv.
Dlaczego okna aluminiowe są droższe od okien plastikowych?
Profile aluminiowe kosztują więcej od PCV ponieważ są dużo sztywniejsze, trwalsze i nie trzeba ich konserwować.
Ponadto cechuje je najwyższa (wśród materiałów, z których produkuje się okna) stabilność. Są lekkie i wytrzymałe.
Co to jest Uw?
Współczynnik Uw informuje ile ciepła przenika przez okno, co za tym idzie, decydując się na okno z niskim Uw łatwiej będzie nam utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu i zapłacimy mniej za ogrzewanie.
Jak przebiega transport okien, drzwi, bram i dodatków?
Okna, drzwi i dodatki transportowane są przez profesjonalnych kierowców, w specjalnie przystosowanych do tego samochodach. Każdy transport jest traktowany priorytetowo, w celu zadbania o jak najlepszą jakoś dostawy.
W jaki sposób mogę dokonać zamówienia?
Zamówienia można dokonać pisząc na naszego maila z prośbą o wycenę potrzebnego zestawu okiennego. Po wykonaniu wyceny, dla klienta dostępne są wszelkie informacje dotyczące przyszłego zakupu.
Które wartości techniczne są najważniejsze w przypadku drzwi i okien?
Najważniejsze wartości to Uw, oraz Rw. Uw – współczynnik przenikania ciepła, Rw – współczynnik izolacyjności akustycznej.
Czy inwestowanie w wysoki standard okien jest opłacalne?
Zdecydowanie tak. Wysoki standard okien zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i mniejszą ilość usterek. Dodatkowo okna o wysokim standardzie mają lepsze parametry techniczne, co przekłada się na większą wytrzymałość i energooszczędność.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien do nowego domu?
Zakup okien to jedna z najważniejszych decyzji przy budowie domu, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze przez wiele lat. Dobrze jest kierować się parametrami technicznymi – przenikalności cieplnej, wodoszczelności i szczelności. Nie można jednak zapominać o własnym doświadczeniu czy opiniach o producencie okien.
Czy oprócz normalnego mycia okna wymagają dodatkowego czyszczenia i konserwacji?
Raz do roku powinno się nasmarować uszczelki środkiem do pielęgnacji uszczelek, a okucia olejem do okuć.
Czy w ofercie FINTECNIC znajdę okna antywłamaniowe?
W naszej ofercie można znaleźć okna antywłamaniowe klasy WK2, wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe, gwarantujące bezpieczeństwo na wysokim poziomie.
Czym jest proces koekstruzji?
Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wytwarzania profili (tzw. koekstruzji) w wersjach biało-kolorowych pod wierzchnią warstwą np. drewnopodobną znajduje się część profilu PVC w kolorze zbliżonym do tej warstwy, dzięki temu ewentualne uszkodzenia w trakcie użytkowania pozostają niewidoczne.
Dlaczego klasa A profili jest ważna?
Wszystkie profile PCV podlegają klasyfikacji ze względu na grubość ścianek zewnętrznych. Klasa A to najwyższa klasa profili, informująca nas o tym, że grubość ścianek profilu jest równa lub większa 2,8 mm. Ten ważny parametr techniczny ma wpływ na:
– Powierzchnię styku zgrzewanych ze sobą profili PVC – dzięki większej płaszczyźnie przylegania profili zgrzew jest mocniejszy, dzięki czemu naroże okna jest bardziej trwałe
– Większą sztywność w porównaniu do profili z niższych klas, co przekłada się na większą odporność na trudy codziennej eksploatacji i działalność promieniowania słonecznego
Dlaczego ważne jest, aby zbrojenie w ramie miało przekrój zamknięty?
Dzięki zastosowaniu w ramie okna stalowego wzmocnienia o zamkniętym przekroju mamy pewność, że elementy przykręcone do ramy, na których zawieszone są skrzydła okienne (np. zawiasy), czy zaczepy antywyważeniowe okuć, mają zapewnione odpowiednio sztywne i trwałe połączenie
Czy to prawda, że czarne uszczelki są lepsze niż szare czy brązowe?
Okna wyposażone w uszczelki kolorowe poddawane są tak samo rygorystycznym badaniom na szczelność, jak te z uszczelkami czarnymi, a wyniki pokazują, że pomiędzy nimi nie ma różnic
Czy FINTECNIC dostarcza produkty bezpośrednio door to door?
Tak, nasza Firma w trosce o komfort klienta dostarcza produkt w miejsce dogodne dla kupującego.
Czy przewożony towar jest ubezpieczony?
Tak, wszystkie okna kupione u nas są ubezpieczone od szkód wyrządzonych podczas transportu.
Czy okna w kolorze mają wyższą cenę niż okna białe?
Tak, w zależności od wybranego wariantu trzeba dopłacić określoną kwotę:
– Przy zakupie kolorowanego jednostronnie – ok. 20% dopłaty
– Przy zakupie kolorowanego dwustronnie – ok. 40% dopłaty
– Przy zakupie kolorowanego obustronnie w innych kolorach – ok. 50% dopłaty
Czy można otrzymać cennik?
Wycena następuje po mailowym przesłaniu zamówienia do naszego pracownika.
Czy okna energooszczędne są droższe?
Okna energooszczędne mogą być droższe, ale to tylko ze względu na to, jak duże korzyści oferują. Zwiększona izolacja termiczna i akustyczna, oraz wykonanie na najwyższym poziomie to najważniejsze cechy okien energooszczędnych.
Jak złożyć reklamację?
W celu złożenia reklamacji prosimy o kontakt z naszymi pracownikami przez telefon lub maila – reklamacje@fintecnic.pl
Czy rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?
W naszej ofercie posiadamy zarówno rolety zewnętrzne zwykłe jak i antywłamaniowe.
Które modele pod względem energooszczędności polecacie państwo najbardziej?
Jedne z najbardziej energooszczędnych okien to Salamander BluEvolution 92, BluEvolution 82, Veka Alphaline 90 i Softline 82. Posiadają bardzo niskie wartości współczynnika przenikania ciepła i oferują dobrą izolację akustyczną.
Czy do montażu okien należy odkręcać listwę podparapetową?
Listwa podparapetowa stosowana do okien Fintecnic nie musi być odkręcana. Zastosowanie uszczelki pomiędzy profilem ramy i profilem listwy zapewnia optymalną izolacyjność termiczną. Odmiennym przypadkiem są konstrukcje przesuwne lub drzwi wejściowe, w przypadku których listwa ma za zadanie zabezpieczyć próg podczas transportu. Listwę należy odkręcić, by zapewnić poprawne podparcie konstrukcji podczas montażu.
Czy zostawiać kliny montażowe czy nie?
Kliny używane do montażu okien dzielą się na dwa rodzaje:
– podpierające
– dystansowe

Kliny (klocki) podpierające służą do podparcia i ustabilizowania okna w otworze okiennym, dlatego też powinny być rozmieszczone w sposób trwały i uniemożliwiający ich przesunięcie, nie powinny wystawać poza lico ościeżnicy. Klinów tych nie można usuwać po zamocowaniu okna do muru ze względu na rolę, jaką pełnią. Kliny przenoszą bowiem ciężar własny okna oraz obciążenia na ścianę, powstające podczas jego użytkowania. Z kolei kliny dystansowe (montażowe) powinny zostać usunięte po zamontowaniu okna, a miejsce po nich należy bezwzględnie uzupełnić pianą montażową.
Czym jest tzw. „ciepły montaż”?
„Ciepły montaż”, nazywany również montażem warstwowym, to określenie montażu okien z zastosowaniem trzech warstw o ściśle określonych właściwościach, dzięki którym chronimy strefę połączenia okna z murem przed wilgocią i przemarzaniem.

Uszczelnienie wewnętrzne taśmą paroszczelną chroni warstwę izolacji termicznej przed przenikaniem do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku.

Środkowa warstwa (piana montażowa) pełni rolę izolatora termicznego i akustycznego.

Uszczelnienie zewnętrzne taśmą paroprzepuszczalną z jednej strony zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz warstwy środkowej, z drugiej strony umożliwia odprowadzenie jej z wewnątrz budynku na zewnątrz. Znaczne zredukowanie mostka cieplnego w miejscu połączenia okna z murem, będące wynikiem zabezpieczenia warstwy izolacji przed wilgocią sprawia, że „ciepły montaż” polecany jest jako optymalne rozwiązanie stosowane podczas montażu okien.
Jak przygotować się do montażu?
Poprawne przygotowanie do montażu polega najczęściej na odpowiednim wyprostowaniu, usunięciu zanieczyszczeń oraz wygładzeniu. Nie można ponadto zapominać o nadaniu spoistości poziomym i pionowym ścianom ościeży. Dodatkową warstwę konstrukcyjną wykonaną z litego materiału zaleca się położyć w przypadku ceramicznych pustaków. Dopiero kolejnym etapem jest wyrównanie i wypoziomowanie.
Ile kosztuje pomiar i wycena?
Pomiar i wycena okien jest za darmo pod warunkiem podpisania umowy z naszą firmą. Jeżeli mamy dokonać samego pomiaru to jego koszt wynosi 2 zł. netto/km liczony w dwie strony od siedziby firmy plus 100 zł. netto/każda rozpoczęta roboczogodzina pomiaru okien. Sama wycena jest bezpłatna.
Mieszkam poza Polską i chciałbym kupić okna do mojego domu. Czy mogę to zrobić przez firmę FINTECNIC?
Nasza firma może dostarczyć okna, drzwi, bramy etc. do dowolnego kraju w Europie.
Czy Fintecnic oferuje montaż?
Oferujemy wszystkie dostępne na polskim rynku sposoby montażu okien, drzwi, bram etc.
Jaki wynik współczynnika Uw uzyskują okna Fintecnic w badaniach?
Współczynnik przenikania w dużej mierze zależy od modelu okna, jego wielkości oraz rodzaju zastosowanej szyby. Nasze okna osiągają najlepsze parametry na poziomie Uw=0,6 W/m2K
Jaki jest termin realizacji zamówienia?
Zamówienia standardowe realizujemy w 10 dni roboczych a niestandardowe do nawet 8 tygodni.
Jak długi jest okres gwarancji?
Fintecnic udziela gwarancji jakości na okres – 2 (drzwi) oraz 5 lat (okna). Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu. Warunkiem jej udzielenia jest prawidłowy montaż oraz eksploatacja zgodna z załączoną instrukcją czyszczenia i konserwacji. Wykaz produktów objętych gwarancją zawarty jest na fakturze.

GWARANCJA OBEJMUJE:

• trwałość i kolor profili oraz wytrzymałość połączeń konstrukcyjnych,
• zachowanie funkcji i sprawność działania okuć,
• szczelność szyb zespolonych.

GWARANCJA NIE OBEJMUJE:

• regulacji okuć i konserwacji okien,
• roszenia szyb zewnętrznych i wewnętrznych oraz pęknięć szyb powstałych w czasie eksploatacji,
• wad nieistotnych (czyli nie mających wpływu na wartość użytkową okna).

Po przekroczeniu okresu gwarancyjnego reklamacje nie będą uwzględniane. Firma Fintecnic nie odpowiada za wady okien wynikające z niewłaściwego montażu. Gwarancji na montaż udziela firma montażowa. Odpowiada ona również za właściwą regulację okien. Serwis gwarancyjny dokona naprawy uznanych wad w możliwie najkrótszym terminie, nie dłużej niż 30 dni od daty uznania reklamacji. Termin ten może być zmieniony po uzgodnieniu z klientem. Przed wizytą serwisu prosimy zdemontować z okna wszelkie elementy dodatkowe (np. żaluzje, rolety) nie dostarczone wraz z oknem.

WSZELKIE USZKODZENIA ZEWNĘTRZNE SZYB I PROFILI NALEŻY ZGŁOSIĆ DO 14 DNI OD DATY ZAKUPU!
Czy to prawda, że fintecnic stosuje w swoich oknach pakiety z szybami o grubości 3mm? Czy można je stosować także do dużych przeszkleń?
Stosujemy szklenie bezpieczne, które zbudowane jest z szyb o grubości 3mm. sklejonych folią. Może być stosowane do dużych przeszkleń maks. 3 m2 powierzchni.
Czym różni się wymiana okien od ich montażu?
Wymiana okien od samego montażu różni się jedynie tym, że przy wymianie należy zdemontować stare zużyte okna oraz poddać je utylizacji.
Jak wygląda serwis?
Serwis okien polega na smarowaniu uszczelek, czyszczeniu i smarowaniu okucia oraz okresowej regulacji okien, powinien być przeprowadzany przynajmniej raz w roku, jest to warunek zachowania gwarancji.
Ile czasu zajmuje wymian kilku okien, np. w typowym mieszkaniu w bloku?
Przy dobrej pogodzie i wysokich temperaturach demontaż montaż i obróbkę okien można wykonać w jeden dzień ale bezpiecznie należy przyjąć dwa dni.
Jaki jest zakres prac montażowych?
Montujemy właściwie każdy rodzaj stolarki tj. okna pcv, okna drewniane, okna aluminiowe, bramy garażowe, rolety, drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne etc.
Co sprawia, że szyby parują od zewnętrznej strony okna?
Zjawisko występuje w okresie wiosennym i jesiennym. Związane jest z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Zjawisko to nie jest związane ani z wagą szyby, ani z wagą okna.
W jaki sposób możemy poprawić szczelność okna?
Szczelność okna można poprawić, regulując zaczepy lub czopy na okuciu okna. Punkty regulacyjne zależą od typu okucia. Po pomoc przy tej czynności należy zwrócić się w punkcie zakupu okien lub bezpośrednio u producenta.
Jakie są sposoby montowania okna?
Okna narożne łączy się ze sobą tzw. łącznikiem 90 stopni bądź 135 stopni.
Możliwe przyczyny stałej deformacji ram i skrzydeł okiennych.
W oknach PCV skrzydło przyjmuje kształt ramy, zatem należy w pierwszej kolejności sprawdzić ramę. Niewielkie odkształcenia na skrzydle są dopuszczalne pod warunkiem zachowania szczelności na wiatr i przenikanie wód opadowych. Okno powinno lekko otwierać się i zamykać.
Jak postępować w przypadku rozszczelnienia pakietu szybowego?
Para wodna między szybami oznacza to, że doszło do rozszczelnienia pakietu szybowego. W tym wypadku zalecane jest jego niezwłoczna wymiana.
Co to jest ciepła szyba?
Ciepła szyba to taki pakiet szybowy, w którym jedna z szyb opylona jest warstwą odbijającą energię cieplną. Tak przygotowana szyba pomaga w utrzymaniu temperatury w pomieszczeniach, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niższych rachunków za ogrzewanie.
Co to jest współczynnik infiltracji?
Współczynnik infiltracji to ilość powietrza przedostającego się przez okno w danym czasie. Jego wysokość jest określona w Aprobacie Technicznej.
Gdy mierzymy okno, to lepiej na początku podać wysokość czy szerokość?
Przy wymiarach okien podajemy najpierw szerokość, a potem wysokość okna.
Okleiny

Jakie są standardowe kolory oklein PVC?

– Aluplast, Salamander – każdy kolor kosztuje tyle samo
– Veka, Gealan – występuje podział na grupy cenowe
Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie