5 korzyści z wyboru okien aluminiowych - Fintecnic
Wróć

5 korzyści z wyboru okien aluminiowych

25.03.2024

5 korzyści z wyboru okien aluminiowych

Szukasz energooszczędnych okien aluminiowych do swojego projektu – obiektu użyteczności publicznej, willi, domu jednorodzinnego lub innego stworzonego przez Ciebie budynku? Sprawdź pięć korzyści, dla których warto wybrać okna aluminiowe Fintecnic.

Aluminiowe okna i drzwi dla domów energooszczędnych i pasywnych

Wybór okien do domu, biura czy obiektu użyteczności publicznej to nie lada wyzwanie. Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze okien do konkretnej inwestycji, obejmują izolację termiczną, akustykę, ekologiczne i estetyczne aspekty produkcji, energooszczędność, wymiary i dopasowanie do konstrukcji i wymagań projektowych, a także nowoczesne rozwiązania poprawiające estetykę całego budynku.

Dominującym trendem w branży okiennej jest energooszczędność i stosowanie ekologicznych materiałów do produkcji okien aluminiowych. Okna aluminiowe należą do najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych i są często wybierane do prestiżowych inwestycji. Jakie są korzyści z zakupu okien od naszej firmy?

Efektywność energetyczna

Oszczędzanie energii cieplnej w różnego rodzaju przestrzeniach, takich jak domy pasywne, biura czy obiekty użyteczności publicznej, to aspekt szczególnie istotny w obliczu stale rosnących cen energii. Energooszczędne okna słyną z poprawy efektywności energetycznej budynku i są najczęściej stosowane w domach pasywnych i budynkach użyteczności publicznej.

Rozwiązaniem zastosowanym do produkcji okien aluminiowych są profile aluminiowe Genesis 75 firmy ALIPLAST, które gwarantują energooszczędność, funkcjonalność konstrukcji oraz niezawodne właściwości termiczne (Uw od 0,90). Jest to system trzykomorowy o rozbudowanej gamie kształtowników, który pozwala na tworzenie nowoczesnych projektów okien, uwzględniających minimalizację strat ciepła przy wykorzystaniu różnych opcji kolorystycznych z palety RAL.

Produkcja wysokiej jakości i przyjazna dla środowiska

Aluminium jest materiałem w 100% pochodzącym z recyklingu, a zatem w pełni bezpiecznym i korzystnym dla środowiska naturalnego, dlatego jest tak popularnym materiałem do produkcji okien.

W Fintecnic dbamy o każdy aspekt ekologii w produkcji okien aluminiowych i wiemy, jak istotnym aspektem dla inwestorów i projektantów wnętrz jest ekologia. Dlatego zaangażowanie naszych pracowników w ekologię nie kończy się na produkcji okien aluminiowych. Umiejętny dobór zrównoważonych materiałów produkcyjnych pozwala nam od dziesięciu lat tworzyć niezawodne produkty wysokiej jakości.

Estetyka projektowania

W budynkach użyteczności publicznej, takich jak biurowce, estetyka okien jest kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie. Nie bez powodu modne są duże okna, które wpuszczają do pomieszczeń więcej światła. Przykładem jest system okienno-drzwiowy Aluprof MB-86N.

Co ją wyróżnia? Dwukomponentowa uszczelka centralna gwarantuje doskonałą izolacyjność termiczną w domach pasywnych i budynkach użyteczności publicznej. Ponadto okna Aluprof MB-86N charakteryzują się wyjątkową estetyką i wysoką energooszczędnością. Okna wyposażone w te profile posiadają również szerokie przekładki termiczne zwiększające izolacyjność cieplną.

Doskonała izolacyjność termiczna okien

Szukasz dla swojej inwestycji okien aluminiowych o doskonałych właściwościach izolacyjnych? Polecamy starannie zaprojektowany, certyfikowany system okienno-drzwiowy ALUPROF MB-104 Passive Fintecnic.

Dlaczego warto uwzględnić ten system w swoim projekcie? Po pierwsze, system ten posiada unikalną przegrodę termiczną o wysokiej izolacyjności dla otwieranego okna (UW od 0,53 W/(m2K)) oraz akustyczną, co gwarantuje minimalizację strat ciepła i doskonałe wygłuszenie pomieszczeń. Profile aluminiowe pozwalają na łatwy montaż różnego rodzaju szyb zespolonych, akustycznych i antywłamaniowych, dlatego warto rozważyć te profile w inwestycjach budownictwa pasywnego lub nowoczesnych projektach wykończeniowych.

Szukasz niezawodnego systemu okienno-drzwiowego do montażu w nowoczesnym domu jednorodzinnym lub willi, który ochroni Twoją nieruchomość przed utratą ciepła, wzmocni konstrukcję i zapewni trwałość na długie lata? Sprawdź okna aluminiowe ALUPROF MB-104 Passive, idealne do budownictwa pasywnego.

Trwałość, wszechstronność i funkcjonalność na lata

Jedną z istotnych zalet okien aluminiowych Fintecnic jest trwałość konstrukcji przez wiele lat oraz funkcjonalność okien dzięki wprowadzonym rozwiązaniom konstrukcyjnym, na przykład linii profili aluminiowych Max Light Design.

Okna aluminiowe wykorzystujące profile z serii Max Light Design to solidna konstrukcja, specyficzne kształty oraz niezawodne właściwości izolacyjne przez wiele lat. To idealne rozwiązanie dla okien stałych, jedno- lub dwuskrzydłowych w budynkach pasywnych i nowoczesnych obiektach budowlanych, a konstrukcja profili aluminiowych skutecznie zabezpiecza każdy budynek przed włamaniem.

Nowoczesne okna aluminiowe – tylko w Fintecnic!

Szukasz okien aluminiowych o niezrównanej jakości, które są produkowane z materiałów przyjaznych dla środowiska i spełniają rygorystyczne wymagania konstrukcyjne? Skorzystaj z naszej oferty okien aluminiowych.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie