FINTECNIC - PRODUCENT OKIEN ALUMINIOWYCH PCV DREWNIANYCH - 7 trendów wnętrzarskich na 2021 rok
Wróć

7 trendów w wystroju wnętrz na 2021 rok

16.02.2021 4 min

Jeśli poświęcasz czas i pieniądze na przeprojektowanie wystroju swojego domu lub marzysz o remoncie i zmianie obecnej aranżacji, możemy zgadnąć, że chcesz, aby wyglądał modnie i stylowo. Nowy rok otwiera drogę do nowych trendów, które niewątpliwie będą miały wpływ na przyszłe projekty wnętrzarskie. Warto zatem zapoznać się z kilkoma tendencjami, które naszym zdaniem będą kształtować nowe budownictwo, remonty i przebudowy w 2021 roku.

 

 

1. Biophilic design

Biophilic design – czyli design biofilny, to projektowanie i realizacja w zgodzie z ideą biofilii. Według Edwarda O. Wilson to „wewnętrzna siła skupienia człowieka na życiu i życiowych procesach”, czyli też powrót ważnej roli natury do naszego życia i otoczenia. Strategia biophilic design jako zorganizowanego ruchu to przedsięwzięcie, które pozwala na zastosowanie tej idei do każdego pomieszczenia i każdego budynku.

 

W 2021 roku będziemy mogli zauważyć ten trend w stylu projektowania w swoich przestrzeniach poprzez wykorzystanie roślin (zarówno dla piękna, jak i naturalnego oczyszczania powietrza), stwarzając więcej możliwości dla naturalnego światła i świeżego powietrza. Jako korzyści zastosowania biophilic design w różnych rodzajach wnętrz możemy wyróżnić m.in.:

 

 • zwiększenie produktywności i dobrego samopoczucia czy zmniejszenie poziomu stresu w przestrzeniach biurowych;
 • zwiększenie wartości pokoi z aranżacjami zieleni w hotelach
 • naturalna geometria w projektowaniu, stosowanie ażurowych konstrukcji przepuszczających światło;
 • przestrzenie komercyjne zaaranżowane zielenią zgodnie z ideą biophilic design mogą cieszyć się większą popularnością wśród gości, którzy za przebywanie w takim otoczeniu są w stanie zapłacić więcej dzięki relaksującemu wpływowi zieleni
 • w podmiotach opieki zdrowotnej oraz przestrzeniach mieszkalnych jako przydatny element dla odstresowania, umożliwienia skutecznego wypoczynku, jak również wykazuje się wpływ zieleni na zmniejszenie intensywności doświadczanego bólu.

 

 

2. Trendy w kolorystyce na 2021 rok przewidziane przez ekspertów

Eksperci od kolorów przewidują, że w 2021 roku trzy następujące kolory będą popularne w zakresie mebli, koloru ścian i dekoracji.

 • Przytłumione błękity – niebieski to kolor niewątpliwie uspokajający, wręcz „niebiański”. W 2021 roku zauważymy przejście do wyciszonego, uspokajającego błękitu, szczególnie w cieplejszych tonach, które zyskują popularność.
 • Beż i brąz – powoli mijają czasy zawsze popularnych surowych białych przestrzeni. Podczas gdy biel zawsze będzie kolorem podstawowym, w 2021 roku zobaczymy, jak biel stanie się cieplejsza, a beże i brązy również pojawią się na czele neutralnych palet. Jedna z marek farb ogłosiła „Urbane Bronze” jako kolor roku 2021. Ciepły brąz odzwierciedla ukłon ku cieplejszym, neutralnym odcieniom i rosnącą chęć włączenia natury do aranżacji wnętrz.
 • Zieleń lasu – w trendach kolorystycznych znajdziemy też ciemną, głęboką zieleń przypominająca zieleń lasu. Dodaje wnętrzom przytulności i elegancji, szczególnie w połączeniu ze złotymi dodatkami.

 

 

3. Wysokiej jakości elementy i materiały kompozytowe

Meble i wyposażenie domu stanowią dużą ilość odpadów składowanych na wysypiskach – 26,7% wszystkich odpadów w 2017 r. Ponieważ konsumenci podejmują bardziej świadome decyzje zakupowe, coraz więcej osób decyduje się na towary wyższej jakości, które będą trwałe i promują zrównoważony styl życia.

Inwestując w większe przedmioty, takie jak okna i drzwi, konsumenci chcą mieć pewność, że ich zakup przetrwa próbę czasu.

Wraz z rozwojem materiałów kompozytowych, takich jak kwarc czy beton, produkty stają się mocniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Konsumenci będą nadal traktować priorytetowo produkty, które są trwałe, a jednocześnie spełniają wymagania ich zamierzonego projektu. W aranżacji wnętrz popularne będą więc betonowe ściany, a moda na spieki kwarcowe we wnętrzach to trend na 2021 rok.

 

 

4. Bohemian Design

Wzornictwo boho ponownie zyskuje na popularności i może topowym trendem projektowym w 2021 roku. Koncepcja koncentruje się na odważnych kolorach z dużym naciskiem na elementy organiczne, takie jakmakrama, juta, wiklina i drewno. Drewniane akcenty przyczyniają się do naturalnego i organicznego charakteru trendu w projektowaniu.

 

 

5. Jasność i przestronność – fokus na okna!

W modzie są wnętrza są jasne i przestronne, więc oczywistym wydaje się również trend dużych okien o wąskich profilach – idealnie sprawdzą się do takich przeszkleń okna aluminiowe Fintecnic. Naturalne, słoneczne światło wpadające do pomieszczenia i widok na ogród i pewna bliskość przyrody – duże przeszklenia pomogą nam w byciu bliżej zieleni.

 

6. Strukturalna prostota

Wywodząc się z nordyckiego trendu, ten minimalistyczny styl cechuje się prostotą. Celem jest stworzenie spokojnej, wygodnej, odprężającej przestrzeni do relaksu – chodzi o to, aby nasze domy były bezpieczne, zachęcające do odpoczynku i regeneracji. Trend strukturalnej prostoty pozwala na stworzenie osobistego sanktuarium, w którym nie gromadzisz wiele rzeczy, a minimalistyczny wystrój pozwala na utrzymanie klarowności myśli i wewnętrznego spokoju. W nawiązaniu do takiej idei „ostoi”, popularność zyskuje też trend „cottage house” przypominający przytulne wnętrze domku na wsi.

Nowe neutralności ocieplają się, gdy staramy się stworzyć spokojną, ale podnoszącą na duchu przestrzeń, do której można się wycofać ze świata zewnętrznego. Odsuń się od chłodnej szarości, stosując bardziej żółte, neutralne kolory. Beż powraca jako idealny kolor bazowy, na którym warto budować aranżacje.

 

 

7. Japandi

Japandi, czyli Japanese + scandi – fuzja stylu japońskiego i skandynawskiego. Połączenie eleganckiego japońskiego minimalizmu i rustykalnej skandynawskiej prostoty to hybrydowy trend łączący to, co najlepsze z tych dwóch lubianych nurtów wnętrzarskich. Używa się w nich przedmiotów o prostych liniach oraz paletę stonowanych kolorów, a wnętrza cechuje lekkość, przestronność i funkcjonalność.

 


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie