Aluminiowo-szklane ogrody zimowe - Fintecnic
Wróć

Aluminiowo-szklane ogrody zimowe

15.09.2022

Szklane ogrody zimowe to konstrukcja, która pozwala na obcowanie z zielenią przez cały rok. Możliwość ta w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala bowiem skutecznie regulować nasze napięcie, a także stres. Ogrody zimowe to również konstrukcja, która charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Niegdyś rozwiązanie to stosowano głównie w hotelach, restauracjach lub innych miejscach użyteczności publicznej. Obecnie coraz częściej ogrody zimowe pojawiają się także jako element towarzyszący budownictwu mieszkalnemu. Dość często do tego typu konstrukcji wykorzystuje się profile aluminiowo-szklane. Nic dziwnego zastosowanie tego rozwiązania, kryje w sobie wiele zalet, a także idealnie wpisuje się w trend nowoczesnego budownictwa. Dlaczego jeszcze aluminiowo-szklane ogrody zimowe to świetne rozwiązanie?

Aluminiowo-szklane ogrody zimowe. Dlaczego warto na nie postawić?

Ogród zimowy to doskonałe miejsce dla tych osób, które lubią otoczenie zieleni. Takie pomieszczenie sprawdzi się jednak idealnie w innym celu niż tylko ekspozycja roślin. Doskonale sprawdzi się również jako jadalnia, biuro, czy też miejsce odpoczynku i odosobnienia. Nic, więc dziwnego, że cieszy się ono ogromną popularnością, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z nowoczesnym budownictwem. Jednak, aby miejsce to było dla nas bezpieczne, należy zadbać o jego odpowiednią konstrukcję. Przede wszystkim należy zadbać, aby profile, z których zimowy ogród powstanie były odpowiednio stabilne, a także wytrzymałe. Dlatego w ostatnim czasie niezwykle ochoczo do tego typu rozważań wykorzystywane są profile szklano-aluminiowe. Istnieją jednak jeszcze inne zalety, które wpływając na to, że okna aluminiowe to doskonałe rozwiązanie. Profile aluminiowe są odporne na wilgoć, urazy mechaniczne, są łatwe w utrzymaniu czystości, są także energooszczędne. Dodatkowo, ich niewielka waga sprawia, że ich montaż jest niezwykle łatwy.

Zalety aluminiowo-szklanych konstrukcji

Połączenie szkła i aluminium doskonale sprawdzi się do wykonania ogrodu zimowego. Z wielu względów. Rozwiązanie to kryje w sobie wiele zalet i daje wiele możliwości zastosowania. Za sprawą profili szklano-aluminiowych można bowiem stworzyć ogrody zimowe złożone z konstrukcji o zróżnicowanym kształcie, a także powierzchni. Konstrukcje te dają również możliwość stworzenia ogrodów zimowych, które zostaną dobudowane do już stojących obiektów. Można również wykorzystać je jako obudowę tarasu, czy też balkonu. Konstrukcje aluminiowo-szklane dają również możliwość regulowania dostępu światła, a także izolacji cieplnej. Wystarczy w tym celu wybrać odpowiedni rodzaj szkła. Takie konstrukcje charakteryzują się także wysoką trwałością, a także odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Z tego względu jest to naprawdę niezwykle bezpieczne rozwiązanie. Dodatkowo istnieje możliwość dostosowania aranżacji do indywidualnych predyspozycji klienta. Nie dość, że opcja ta ma szeroką ofertę pod względem kształtu, a także wielkości to dodatkowo profile aluminiowe dostępne są w szerokiej wersji kolorystycznej. Jednak co najważniejsze wszystko to dostępne jest w przystępnej dla każdego cenie.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie