Dlaczego nie warto zwlekać z wymianą okien na nowe? - Fintecnic
Wróć

Dlaczego nie warto zwlekać z wymianą okien na nowe?

30.03.2023

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a z nią czas, w którym przyjdzie Ci zabrać się za robienie wiosennych porządków w swoim domu. Z pewnością już planujesz to, co czeka Cię w nadchodzącym ciepłym sezonie — zaczynając od sprzątania wnętrza domu, przez małe renowacja, aż po większe remonty. I wtedy pada pytanie: czy to czas na wymianę okien?

Przestań odkładać inwestycję w nowe okna na kolejne sezony. Im szybciej postanowisz wprowadzić swój plan w życie, tym szybciej zaczniesz cieszyć się licznymi korzyściami, które będą z nim związane.

Dowiedz się, dlaczego nie warto zwlekać z wymianą okien na nowe.

Oszczędność na pierwszym miejscu

Jak to oszczędność, kiedy najpierw trzeba sporo zapłacić? No właśnie… Musisz zmienić myślenie- kiedy wymieniasz okna na nowe, nie ponosisz dużych kosztów, a jedynie inwestujesz swoje pieniądze w długoterminową oszczędność.

Jeśli Twoje rachunki za energię gwałtownie rosną, wymiana okien w Twoim domu może być najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Statystycznie z powodu starych i nieszczelnych okien możesz tracić nawet 30% powietrza wytwarzanego przez system grzewczy, czy chłodzący. Oznacza to, że marnujesz aż 30% tych pieniędzy, które płacisz za ogrzewanie, czy klimatyzację swojego domu.

Nowoczesne okna zapewniają lepszą izolację, pomagając utrzymać chłodne powietrze w miesiącach letnich i zapobiegając utracie ciepła w zimie. W przypadku, gdy Twój dom umożliwia lepszą kontrolę temperatury, nie będziesz zmuszony do uruchamiania klimatyzacji lub ogrzewania tak często, jak w przypadku obecności nieszczelnych i starych okien.

Pomyśl, czy nie lepiej jest zainwestować te pieniądze w nowe systemy okienne, które zminimalizują efekt cyrkulacji powietrza? Dla nas odpowiedź jest oczywista. Nie zwlekaj z wymianą okien i zacznij oszczędzać.

Zwiększ bezpieczeństwo swojego domu

Dom ma zapewniać bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie, a wymiana okien może dać Ci pełen komfort i spokój. Odpowiednie okna mogą lepiej chronić Twój dom przed intruzami, a nowa technologia folii pomaga zapobiegać obrażeniom w przypadku pęknięcia okna.

Nowoczesne szyby są zaprojektowane tak, aby w przypadku nieszczęśliwego wypadku rozpryskiwały się na małe fragmenty, które bardzo często zabezpieczone są dodatkową folią. W przeciwieństwie do tego stare okna, bez zastosowania najnowszych technologii pękają na duże i ostre kawałki, które stanowią realne zagrożenie. Tutaj zdecydowanie warto kierować się zasadą: „Lepiej dmuchać na zimne.”.

Większa wartość i atrakcyjność nieruchomości

Chociaż wymiana okien jest dużą inwestycją, to jest ona opłacalna nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także pod względem atrakcyjności. Okna są zawsze widoczne, a wybór odpowiedniego stylu, materiału i koloru może pomóc w poprawieniu wyglądu domu, zarówno na zewnątrz, jak i w jego wnętrzu.

Zwiększając atrakcyjności wizualną domu poprzez instalacje nowych okien, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze: Twój dom będzie wyglądał znacznie lepiej i będzie funkcjonował bardziej efektywnie. A po drugie: poprawa wyglądu może również prowadzić do wzrostu wartości nieruchomości.

Badanie pokazuje, że nabywcy domów są skłonni zapłacić więcej za dom, który zmniejszy koszty użytkowania. Oznacza to, że wymiana okien na nowe i energooszczędne może zaoszczędzić pieniądze zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Chroń nie tylko swój dom, ale także tych, którzy w nim mieszkają

Podjęcie decyzji o tym, że nadszedł czas na wymianę okien w domu, może uchronić Cię i innych domowników przed wieloma problemami związanymi z nieszczelnością starych okien.

Okna, które są przyczyną przeciągów lub przepuszczają wody (skraplająca się para wodna na wewnętrznej stronie szyby), zwiększają ryzyko powstawania pleśni na ścianach.

Wiadomo, że pleśń jest nie tylko szkodliwa dla lokatorów, ale z czasem osłabia szczelność samego domu i wytrzymałość ścian. Przy tym może prowadzić do konieczności wykonania gruntownego remontu, który z pewnością będzie znacznie bardziej kosztowny niż inwestycja w nowe okna.

Ponadto okna, które nie mają dobrej izolacji termicznej i akustycznej, mogą przyczynić się do zwiększonego hałasu wewnątrz domu, a w konsekwencji do bezsenności, niepokoju i obniżenia komfortu codziennego funkcjonowania.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie