Duże przeszklenia w domu – o tym musisz wiedzieć - Fintecnic Duże przeszklenia w domach jednorodzinnych - o tym musisz wiedzieć.
Wróć

Duże przeszklenia w domu – o tym musisz wiedzieć

11.07.2022

Duże przeszklenia w domu – o tym musisz wiedzieć

W ostatnim czasie zdecydowanie rośnie popularność dużych przeszkleń w różnych rodzajach budynków. Takie nowoczesne rozwiązanie, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego efektu wizualnego, a do tego wiąże się też z wieloma korzyściami natury użytkowej.

Duże przeszklenia mają wiele atutów, lecz trzeba pamiętać o starannym rozplanowaniem ich rozmieszczenia. Bardzo ważne też, aby właściwie wybrać rodzaj takich okiem i tym samym zadbać o komfort mieszkańców. Podpowiadamy, o czy, należy wiedzieć przy wyborze dużych okien do domu i na co zwracać szczególną uwagę.

Duże przeszklenia w domu – najważniejsze kwestie

Duże przeszklenia to rozwiązanie, które szczególnie efektowne i dobrze prezentuje się w budynkach w stylu nowoczesnym. Duże okna pozwalają na dobre doświetlenie wnętrz, sprawiają również, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Poza tym okna wielkopowierzchniowe mogą stworzyć bardzo interesujące wrażenie połączenia wnętrza – salonu z tarasem czy ogrodem. To też  umożliwia wygodne przemieszczanie się pomiędzy wnętrzem domu i jego zewnętrzem. Ta właściwość sprawia, że duże okna w domu są bardzo chętnie montowane zwłaszcza na parterach – np. w salonach lub strefach dziennych.

Duże okna w domu warto umieszczać na tyłach domu, a nie od frontu – od strony wychodzącej na ulicę – a to ze względu na możliwość zajrzenia przez nie osób postronnych do wnętrza. Taki zabieg pozwoli na to, aby przez duże przeszklenia wychodzić bezpośrednio do ogrodu. Nasadzenie np. iglaków oraz innych roślin sprawi, że domownicy będą chronienie przed wścibskimi spojrzeniami postronnych, a dodatkowo zapewni to przytulną atmosferę i intymność w ogrodzie. Nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiednich osłon okiennych. Duże okna skutecznie zabezpieczą rolety zewnętrzne – ich opuszczenie zapewni szczelne zasłonięcie okna, lecz również dobrze chronią wnętrza – nie tylko przed dostaniem się do środka nieproszonych gości, ale latem przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz, natomiast zimą przed stratami ciepła. Można też rozważyć różne typy rolet tekstylnych czy długie zasłony.

Duże przeszklenia do domu i nie tylko – rodzaje

Dostępne są różne rodzaje przeszkleń o dużych powierzchniach. Najważniejszy podział ze względu na ich funkcjonalność to:

 • duże przeszklenia otwierane – to okna wejściowe, które mogą mieć zastosowanie np. jako duże okna na balkon, taras lub do ogrodu;
 • duże przeszklenia nieotwierane – stosuje się je w tych miejscach, gdzie nie wychodzi się na zewnątrz i często stanowią one uzupełnienie dla okien wejściowych, okna wielkopowierzchniowe nieotwierane mogą być szklone w skrzydle – wówczas pod względem wizualnym przypominają okna otwierane i sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie mają być uzupełnieniem dla okien otwieranych, mogą być też szklone w ramie – to rozwiązanie pozwala na uzyskanie interesującego efektu wizualnego.

Innym podziałem okien wielkopowierzchniowych jest ze względu na materiał, z jakiego są one wykonane. W związku z tym wyróżnia się:

 • duże przeszklenia z plastiku;
 • duże przeszklenia z aluminium;
 • duże przeszklenia z drewna.

Pod względem wizualnym wszystkie te materiały mogą się prezentować bardzo dobrze. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku okien plastikowych czy drewnianych, uzyskanie naprawdę dużych przeszkleń może się okazać ze względów konstrukcyjnych niemożliwe. Właściwości aluminium sprawiają, że materiał ten jest najczęściej wybierany do tworzenia okien wielkogabarytowych. Najlepszym przykładem są duże okna aluminiowe stosowane np. w biurowcach, centach handlowych czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. Najlepiej sprawdzają się do stosowania dużych przeszkleń okna aluminiowe.

W celu  uzyskania efektu panoramicznego przeszklenia w domu więcej niż jednej ściany, stosuje się specyficzny rodzaj takich okien – duże przeszklenia narożne. To ciekawe rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie widoku w w bardzo szerokiej perspektywie.

Dla kogo duże okna w domu?

Duże okna w domu to rozwiązanie dla osób, które chcą postawić na eleganckie, nowoczesne wykończenie domu. Decydując się na duże okna na taras, na balkon czy do ogrodu, należy wybrać produkty najwyższej jakości, charakteryzujące się dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Tylko takie rozwiązania zapewnią odpowiednią gospodarkę cieplną w domu i uniknięcie strat ciepła. Zastosowanie dużych przeszkleń może się jednak wiązać z wyższymi kosztami w porównaniu z oknami o standardowych rozmiarach.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie