FINTECNIC – Jakość montażu ma dla nas największe znaczenie! - Fintecnic
Wróć

FINTECNIC – Jakość montażu ma dla nas największe znaczenie!

26.06.2024

Podczas podejmowania decyzji o zakupie okien lub drzwi, bierzemy pod uwagę wiele różnych aspektów, które mogą mieć istotny wpływ na naszą satysfakcję z dokonanej inwestycji. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i reputację producenta. Renomowane firmy często gwarantują wyższą jakość swoich produktów oraz lepsze wsparcie posprzedażowe. Równie ważnym elementem jest standard profili okiennych, który może znacząco wpłynąć na trwałość i funkcjonalność okna. Dla wielu osób, a szczególnie kobiet, istotna jest też kolorystyka, która powinna harmonizować z wyglądem naszego domu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Parametry szyb również odgrywają ważną rolę, szczególnie jeśli zależy nam na energooszczędności oraz dobrej izolacji akustycznej. Nowoczesne okna często wyposażone są w dodatkowe elementy, takie jak specjalne klamki, nawiewniki, czy systemy antywłamaniowe, które mogą zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Jednakże, niezależnie od tego, jak zaawansowane technologicznie i wysokiej jakości okna czy drzwi wybierzemy, musimy zdawać sobie sprawę, że kluczowym czynnikiem warunkującym ich pełną funkcjonalność i długowieczność jest profesjonalny montaż. Nawet najlepsza stolarka okienna i drzwiowa, jeśli nie zostanie poprawnie zamontowana, może nie spełniać naszych oczekiwań. Nieodpowiedni montaż, może mieć również konsekwencje związane ze stratami ciepła, wilgocią wewnątrz budynku, a także problemami z uciążliwym hałasem dochodzącym z zewnątrz.

Dlatego tak ważne jest, aby montaż okien powierzyć wykwalifikowanym specjalistom z FINTECNIC, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Tylko wtedy możemy być pewni, że nasza stolarka będzie działać bez zarzutu przez wiele lat, zapewniając nam wysoki poziom energooszczędności, odpowiednią izolację akustyczną oraz bezpieczeństwo. Profesjonalnie zamontowane okna to w końcu inwestycja, która zwróci się w postaci komfortu użytkowania i oszczędności na kosztach ogrzewania, a także zwiększy wartość naszego domu, mieszkania lub firmy.

Jak wygląda montaż stolarki okiennej i drzwiowej w FINTECNIC? Krok po kroku

W FINTECNIC wiemy, jak ogromne znaczenie ma najwyższej jakości montaż okien i drzwi. Przywiązujemy do tego ogromną wagę, stosując najlepszej jakości materiały. Pracę koordynuje zawsze doświadczony zespół specjalistów, który krok po kroku przechodzi wszystkie etapy montażu. Zaliczamy do nich:

 • Odpowiednie pomiary – w pierwszej kolejności ustalamy dokładne wymiary okien w odniesieniu do otworu w murze.
 • Przygotowanie otworów do montażu – podczas pomiarów omawiamy z inwestorem kwestie związane z odpowiednim przygotowaniem otworów. Sprawdzamy piony oraz poziomy, ościeża otworów oraz obszar wokół ościeża od zewnętrznej strony należy wygładzić. Zapewni to idealną przyczepność oraz przyleganie taśm okiennych.
 • Przygotowujemy ościeżnicę – po obwodzie naklejamy taśmy okienne (paroizolacyjna oraz paroprzepuszczalna), mocujemy łączniki mechaniczne (kotwy), w szczególnych przypadkach stosujemy dyble.
 • Montujemy ramę okienną – wstawiamy ramę w otwór na klockach i klinach dystansowych, poziomujemy i pionujemy ramę, mocujemy kotwy odpowiednio dobranymi kołkami w zależności od zastosowanego materiału z którego wzniesiony jest mur.
 • Uszczelniamy okna – w tym celu wypełniamy przestrzenie między murem a ramą okienną materiałem uszczelniającym, takim jak pianka montażowa, która spełnia warunki odporności wytrzymałościowej. Jest elastyczna i dźwiękochłonna. Po jej wyschnięciu usuwamy nadmiar piany i wyklejamy taśmy okienne do muru tworząc trójwarstwowe połączenie.
 • Zabezpieczamy taśmy okienne – Ostatnim etapem jest zabezpieczenie taśm przed szkodliwym działaniem promieni UV. Na zewnętrzną taśmę nakładamy cienką warstwę zaprawy murarskiej/klejowej, która po wyschnięciu stworzy barierę ochronną.

Szczelny montaż to dla nas podstawa

Tzw. „szczelny montaż” zdobywa coraz większą popularność ze względu na rosnące zainteresowanie budową domów energooszczędnych i pasywnych. Jest to także odpowiedź na coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony środowiska oraz rosnące koszty ogrzewania, które stanowią znaczną część wydatków na eksploatację budynków.


Warto jednak mieć na uwadze, że wykonanie trójwarstwowego montażu wymaga niezwykłej precyzji i doświadczenia, szczególnie w przygotowaniu ościeży, które muszą być równe i dokładnie oczyszczone. Poza uszczelnieniem miejsca łączenia stolarki z budynkiem przy użyciu piany poliuretanowej, stosowane są specjalne taśmy lub membrany w płynie, takie jak SAUDATIGHT firmy SOUDAL. Tworzą one dodatkową warstwę izolacji przed zimnem i wiatrem oraz chronią warstwę termoizolacyjną przed uszkodzeniami. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę w FINTECNIC, dlatego szczelny montaż jest dla nas już podstawą dobrze wykonanej pracy.
Przykłady tego możecie zobaczyć, chociażby w przypadku https://fintecnic.pl/realizacje/antracytowe-nowoczesne-okna-aluminiowe/ .

Warto także nadmienić, że ciepły montaż obejmuje trzy warstwy izolacji:

 • Warstwę zewnętrzną – jest to warstwa paroprzepuszczalna, która umożliwia swobodną dyfuzję pary wodnej na zewnątrz, chroniąc jednocześnie przed wnikaniem wody opadowej do izolacji i wnętrza domu.
 • Warstwę środkową, która służy jako termoizolacja.
 • Warstwę wewnętrzną – zabezpiecza ona przed przenikaniem pary wodnej i wilgoci do warstwy termoizolacyjnej.

Najlepsza izolacja termiczna z systemami SOUDAL

Jak już pisaliśmy, w przypadku szczelnego montażu niezwykle ważna jest precyzja i fachowość montażystów. W FINTECNIC możemy to zapewnić, stosując przy tym najwyższą jakość materiałów. Na rynku dostępnych jest wiele firm, ale my wybieramy systemy SOUDAL, które zapewniają skuteczny montaż warstwowy stolarki okiennej, chociażby w przypadku aluminiowych okien i drzwi.

System SWS, czyli Soudal Window System skutecznie zapobiega utracie ciepła przez okna, dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu styku stolarki z zewnętrzną ścianą budynku. Wykorzystuje on piankę poliuretanową jako materiał termoizolacyjny oraz taśmy paroizolacyjne lub płynne membrany, które chronią piankę przed degradacją spowodowaną wilgocią.
Co za tym idzie, Soudal Window System jest jednym z kluczowych rozwiązań firmy, który został zaprojektowany z myślą o budownictwie energooszczędnym. Gwarantuje on trwałe uszczelnienie złącza okiennego, opierając się na trzech współpracujących warstwach. Bazą systemu jest pianka poliuretanowa, która dokładnie wypełnia przestrzeń między ramą okienną a murem, zapewniając doskonałe właściwości izolacyjne zarówno termiczne, jak i akustyczne. Aby pianka nie utraciła swoich właściwości, musi być chroniona przed wilgocią wewnątrz pomieszczeń oraz z zewnątrz budynku.

W tym celu do ochrony pianki stosowane są taśmy okienne SWS lub płynne membrany Soudatight. Taśmy i membrany paroszczelne zapobiegają przenikaniu wilgoci z wnętrza, natomiast taśmy i membrany paroprzepuszczalne chronią przed wilgocią z zewnątrz, jednocześnie umożliwiając odparowanie wilgoci na zewnątrz. Przed zastosowaniem taśm paroizolacyjnych, otwory okienne muszą być odpowiednio przygotowane, wyrównane i ustabilizowane. Jeśli te prace przygotowawcze nie stanowią problemu, taśmy okienne SWS są optymalnym rozwiązaniem.

Dodatkowo, oferta taśm okiennych SWS obejmuje produkty przeznaczone do aplikacji w ujemnych temperaturach. Cały zabieg, jak już informowaliśmy wielokrotnie, musi być jednak wykonany przez doświadczonych montażystów, ponieważ nawet najmniejsze zaniedbanie może doprowadzić do braku skuteczności całego systemu.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie