Jak dbać o rolety zewnętrze?
Wróć

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

24.03.2021 5 min

Zawsze warto zadbać o swoje inwestycje i rzeczy wokół nas. Właściwa konserwacja cennych przedmiotów sprawi, że będą trwać dłużej, co oznacza również mniejsze wydatki w dłuższej perspektywie. Tak samo jak dbasz o swój pojazd lub dom, tak samo ważne jest, aby dbać o rolety zewnętrzne.

 

 

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrze dla domu i firmy?

Szeroki wybór akcesoriów okiennych pozwala nam dobrać osłony na okna według naszych upodobań. Część osób preferuje tradycyjne żaluzje, inni wolą rolety materiałowe, a jeszcze inni decydują się właśnie na rolety zewnętrze. Jakie korzyści niesie taki wybór?

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, m.in. zapewniają chłód i cień w gorące dni, zatrzymują ciepło we wnętrzach zimą, utrzymują całkowitą ciemność w sypialni dla dobrego snu oraz gwarantują dodatkowe bezpieczeństwo przed włamaniem. Takie zewnętrzne rolety antywłamaniowe sprawdzą się doskonale szczególnie w parterowych mieszkaniach czy siedzibach firmy.

 

Konserwacja i pielęgnacja rolet zewnętrznych

Do bezproblemowego działania przez długie lata urządzenia mechaniczne potrzebują odpowiedniej konserwacji. Oto kilka rad dla użytkowników lub przyszłych posiadaczy rolet zewnętrznych!

 • Smaruj łożyska raz w roku, aby zapewnić ich płynną pracę – smarowanie pomoże łożyskom lepiej wykonywać swoje funkcje. Smar spowolni również pojawianie się rdzy w łożyskach.
 • Czyść rolety zewnętrzne łagodnym detergentem przynajmniej co kilka miesięcy – utrzymywanie czystości jest niezbędne na każdym kroku w życiu. Jeśli Twoje rolety mają napęd elektryczny, w pierwszej kolejności należy wyłączyć je z sieci. Myjąc okna, pamiętaj również o czyszczeniu rolet zewnętrznych z brudu i zanieczyszczeń. Nie używaj żadnych ściernych środków czyszczących, które mogą uszkodzić części. W razie potrzeby pozbywamy się brudu i przecieramy całą powierzchnię rolet wilgotną, miękką szmatką z odrobiną łagodnego środka czyszczącego.
 • Mycie uszczelek – warto raz do roku przetrzeć uszczelki lekko wilgotną ścierką, aby zapobiec ich twardnieniu i parceniu, a później zaaplikować środek do konserwacji.
 • Sprawdzanie stanu technicznego mechanizmów – nie jest to nazbyt problematyczna kwestia, gdyż taki przegląd wystarczy zrobić raz na 2-3 lata. Do automatycznych rolet warto wezwać profesjonalistów, którzy skontrolują ich działanie, a zewnętrzne rolety ręczne możemy sprawdzić nawet we własnym zakresie.
 • Unikaj czyszczenia wysokociśnieniowego – podobnie jak w przypadku szorstkiego szczotkowania, stosowanie wysokociśnieniowych metod czyszczenia, takich jak szczotki obrotowe lub myjki wysokociśnieniowe, może spowodować uszkodzenie rolet zewnętrznych, a w rezultacie spowodować szybsze ich zużycie. Pozostań przy użyciu miękkiej ścierki i delikatnych metod pielęgnacji, a rolety posłużą w znakomitym stanie przez dłuższy czas.
 • Pozostawiaj swoje rolety do wyschnięcia – jeśli to możliwe, ważne jest, aby pozostawić rolety zewnętrzne do wyschnięcia po umyciu lub jeśli są mokre od deszczowej pogody, ponieważ zwijanie ich sprzyja rozwojowi pleśni.

To tylko kilka wskazówek, jak sprawić, by rolety zewnętrzne przetrwały w doskonałej formie przez wiele lat. Jeśli poszukujesz niezawodnych i sprawdzonych rolet zewnętrznych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Fintecnic, gdzie znajdziesz wiele rodzajów i modeli rolet zewnętrznych, np. rolety podtynkowe czy rolety adaptacyjne. Ponadto na fintecnic.pl czeka na nas kompleksowe wyposażenie do budynków – okna PCV, okna aluminiowe i drewniane, bramy garażowe, drzwi czy moskitiery. Wyremontuj cały dom z Fintecnic!


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie