Jak wybrać idealne okna do każdego pomieszczenia?
Wróć

Jak wybrać idealne okna do każdego pomieszczenia?

08.04.2021 3 min

Obecna, różnorodna oferta rynkowa zapewnia nam gamę wielu stylów, typów i akcesoriów przy wyborze idealnego okna. Jednak ważne jest nie tylko samo okno, ale również jego umiejscowienie, materiał profilu czy dopasowanie go do charakteru domu. Wskazówki na aranżację nowych okien mogą przydać podczas budowy domy, przy wymianie okien lub przy okazji remontu mieszkania. Warto przyjrzeć się więc zagadnieniu, co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze okien do poszczególnych pomieszczeń w domu?

 

 

Okna do salonu

Ludzi przyciąga światło. Naturalne światło pomaga nam się zrelaksować, skupić i zsynchronizować nasz umysły, ciało i duszę. Dlatego chcemy mieć pewność, że w każdym pomieszczeniu znajduje się dobre, naturalne źródło światła, gdy tylko jest to możliwe – szczególnie w salonie. Warto też zastanowić się, jak będą rozlokowane meble, aby całość aranżacji tworzyła spójną całość. Trzeba tu więc wziąć pod uwagę czy salon ma południową czy północą ekspozycję okien – czy będziemy się martwić oślepiającym słońcem w telewizorze? A może nadmiernym upałem wieczorem?

Okna w salonie mogą radykalnie zmienić wygląd Twojego salonu. Mogą oświetlić pokój, uwydatnić kolory ścian lub mebli, a w szczególności zapewnić bezpieczeństwo i ciepło Tobie i Twojej rodzinie.

W salonach najpopularniejsze są duże okna zespolone. Fintecnic oferuje różnorodne kolory i materiały okien energooszczędnych, które dopasują się do Twoich pomysłów na wystrój salonu.

 

 

Okna do kuchni

Większość czasu spędza się w kuchni, dlatego ważne jest, aby to pomieszczenie było funkcjonalne i przyjemnie spędzało się w nim czas podczas przygotowywania posiłków. Zadbaj o naświetlenie centralnego punktu, którym jest zwykle zlew, za pomocą dużych okien. Jeśli to możliwe, blaty również powinny znajdować się w pobliżu okna – dobre oświetlenie podczas krojenia jest niezbędne. Wentylacja to też istotna rzecz do rozważenia w kuchni. Czy zdarzyło Ci się zapomnieć o czymś w piekarniku lub spalić coś na kuchence? Otwarte okna z każdej strony pomieszczenia zapewniają wentylację krzyżową. Chcesz zaoszczędzić przestrzeń w kuchni? Rozważ wygodną opcję okien przesuwnych.

 

 

Okna w sypialni

Okna Fintecnic w połączeniu ze stylowym wystrojem mogą sprawić, że Twoja sypialnia stanie się idealnym azylem do wyciszenia i snu. Wysokiej jakości okna służą przez wiele lat, każdego ranka wpuszczając naturalne światło i nastrajając nas optymistycznie na cały dzień. Wiele osób do dobrego snu potrzebuje całkowitej ciemności i ciszy. Fintecnic może spełnić te wymagania – dzięki oknom pasywnym zapewniona jest doskonała izolacja akustyczna i termiczna, a rolety zewnętrzne dostępne w ofercie Fintecnic zagwarantują idealne warunki na nocny wypoczynek.

 

 

Okna łazienkowe

Okna łazienkowe są najczęściej zależne od naszych warunków mieszkalnych – są powszechne w domach jednorodzinnych, a rzadko spotykane w blokach. Dla tych, którzy mają możliwość zamontowania okien w łazience, ważnym aspektem będzie zachowanie prywatności i intymności. Opcjami do wyboru mogą być zaciemnienie szkła, zamontowanie rolet zewnętrznych lub założenie żaluzji czy okiennic.

Okna PCV dobrze sprawdzają się w łazienkach ze względu na ich trwałość, a jednocześnie odporność na codzienną wilgoć po kąpieli. Ważne jest, aby mieć co najmniej jedno okno wentylacyjne w łazience, aby zmniejszyć ryzyko pleśni z wilgotnego środowiska.

 

 

Oceń swoje otoczenie

Kiedy zastanawiasz się, gdzie umieścić nowe okna, specjaliści poradzą Ci, aby przejść się po posesji. Orientacja w terenie naprowadzi Cię, gdzie w Twoim nowym domu pada światło słoneczne. Chcesz mieć pewność, że Twój dom jest odpowiednio zaplanowany tak, aby światło wpadające o świcie nie budziło Cię w sypialni czy Twoje domowe biuro nie znikało w popołudniowych ciemnościach.

W Fintecnic mamy okna dla wszystkich potrzeb i oczekiwań, nie tylko pasywne okna do domów, ale też okna PCV do bloku i kamienicy, okna drewniane w systemie skandynawskim czy systemy okienno-drzwiowe na tarasy.

 


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie