Jak zabezpieczyć okna przed zwierzętami? - Fintecnic
Wróć

Jak zabezpieczyć okna przed zwierzętami?

13.10.2022

Właściciele czworonożnych pupilów mają obowiązek zadbać o bezpieczeństwo swoich futrzanych podopiecznych. Warto o tym pamiętać jeszcze przed pojawieniem się zwierzęcia w domu. Tych zagrożeń może być sporo. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że okna mogą być jednym z nich. Zwłaszcza dla tych zwierząt, które mieszkają w bloku i to na wyższym piętrze. W tym przypadku brak odpowiednio zabezpieczonego okna lub drzwi balkonowych może prowadzić do ucieczki zwierzęcia, lub poważnego wypadku. Istnieje jednak sposób, aby temu z łatwością zapobiec. Wystarczy w odpowiedni sposób je zabezpieczyć. W tym artykule pokażemy, w jaki sposób zabezpieczyć okna, aby zapewnić zwierzętom pełne bezpieczeństwo, nie ograniczając przy tym dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia i funkcji użytkowej drzwi balkonowych.

Jak odpowiednio zabezpieczyć okno?

Otwarte okno może stanowić spore zagrożenie dla naszego pupila. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób okno powinno zostać zabezpieczone, aby ich czworonożny przyjaciel był bezpieczny. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się im montaż okien uchylnych. To duży błąd. Okna uchylne to nadal spore ryzyko. Wprawdzie wydaje się, że otwór w takim oknie jest zbyt mały, aby zwierzę mogło się swobodnie wydostać na zewnątrz, co jest prawdą. Jednak zwierze szczególnie kot ten otwór widzi. Jego natura będzie kazała mu spróbować wydostać się przez niego. Niestety może to skończyć się tragicznie. Wprawdzie najprawdopodobniej nie uda mu się uciec, jednak zostanie on uwięziony, co wiąże się z jego cierpieniem. Cierpieniem, które będzie trwało tak długo, aż właściciel zauważy, że zwierzak utknął. W takim razie skoro nie okna uchylne to co? Najsensowniejszym rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie na oknach moskitiery. Najlepiej takiej ze wzmocnioną siatką z włókna węglowego. Taka moskitiera pozwoli zwierzęciu na obserwacje otoczenia bez ryzyka, że zrobi sobie krzywdę. Dzięki niej możesz przewietrzyć swoje mieszkanie bez obaw o bezpieczeństwo swojego zwierzaka. Taka siatka to gwarancja bezpieczeństwa naszego pupila, nie musimy więc martwić się, że stanie się mu krzywda. Co więcej, taka moskitiera to również skuteczna ochrona przed owadami. Montując ją w oknach, nie musisz martwić się o irytujące brzęczenie komarów, much czy pszczół letnimi wieczorami. 

Którą moskitierę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli moskitier. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zwierzęciu, należy wybrać jej właściwy model. Nie każda bowiem odpowiednio spełni swoje zadanie. Moskitiery zapinane na rzep lub przy pomocy magnesu niekoniecznie się tu sprawdzą. Zwierzę bez problemu sobie poradzi z takim rodzajem zapięcia, co może skutkować jego ucieczką. W tym przypadku warto zdecydować się na moskitierę ramkową. Warto również, aby taka moskitiera została wyposażona we wzmocnioną siatkę, której zwierze nie będzie w stanie przegryźć czy rozerwać pazurami. Moskitiera ramkowa to model bezpośrednio montowany do ramy okna przy pomocy specjalnych metalowych uchwytów. Uchwyty te zapobiegają jej wypadnięciu. Dużą zaletą tego produktu jest jego łatwy montaż i demontaż. Montaż moskitiery nie przeszkadza więc w utrzymaniu okna w czystości. Dodatkowo aluminiowe profile takiej moskitiery czynią ją bardzo wytrzymałą. Jest ona odporna na urazy mechaniczne, zmiany temperatur czy złe warunki atmosferyczne.

Jak uchronić zwierze przed ucieczką oknem balkonowym?

Odpowiednie zabezpieczenie okna balkonowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego względu, że drzwi balkonowe są większych rozmiarów, niż okno. Ze względu na tę większą powierzchnię, zabezpieczając okno balkonowe, warto zdecydować się na montaż moskitiery na zawiasach lub montaż moskitiery przesuwnej. Takie rozwiązanie to gwarancja bezpieczeństwa pupila przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania z balkonu. Wybierając jednak odpowiednią moskitierę na drzwi balkonowe, należy zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. Przede wszystkim jej wytrzymałość. Taka moskitiera musi być odporna zarówno na drapanie, czy ugryzienia zwierząt, jak i na złe warunki atmosferyczne. Musi być ona również łatwa w montażu i demontażu. Nie może także przeszkadzać w użytkowaniu balkonu lub tarasu. Warto zadbać o jej estetykę. Jej obecność na oknach wpływa bowiem na aranżacje wnętrza. Źle dobrana będzie psuła wystrój całego pomieszczenia. Wybierz więc kolor ościeżnicy dopasowany do ramy okna. Pamiętaj o tym, że ciemny kolor siatki moskitiery łatwiej komponuje się z krajobrazem na zewnątrz, co czyni je mniej zauważalnymi.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie