Jakie okna do kamienicy wybrać? - blog Fintecnic
Wróć

Jakie okna do kamienicy wybrać?

06.08.2019 3 min

Kamienice i inne tego typu budynki były jednym z podstawowych typów mieszkań w na przestrzeni ostatnich dwóch wieków. Upływający czas destrukcyjnie wpłynął na większość z nich. Dotyczy to zarówno elewacji, jak i wszelkiego rodzaju elementów dodatkowych do niej. Między innymi okien. Okna, jako jedne z najważniejszych części budynku, odpowiadają za niezwykle ważną funkcję – utrzymanie ciepła oraz zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa domownikom. Dlatego w celu utrzymania tego efektu, powinno się wymieniać stare okna na nowocześniejsze modele, gdy będzie taka powinność.

 

 

Przy wyborze okien do kamienicy większość ludzi kieruje się ich wyglądem, starają się zachować klasyczny wygląd profili. Natomiast niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że wybór klasycznie wyglądającego okna nie zawsze idzie w parze z niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej czy akustycznej, słabymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi i przestarzałymi rozwiązaniami technologicznymi. Istnieje możliwość zakupu nowoczesnego okna, idealnie wpasowującego się w wystrój kamienicy.

 

 

Jednym z najlepszych, najbardziej komfortowych i pewnych wyborów do kamienicy są okna pasywne. Mimo tego, że kojarzone są głównie z nowoczesnymi, dopiero co wybudowanymi budynkami, to sprawdzą się równie dobrze w starym budownictwie. Ich główną zaletą jest to, że mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – Uw<0.8 W/m2k, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Przykładowym modelem okna pasywnego jest model Veka Softline 82. Ten profil jest w czołówce, jeśli chodzi o parametry techniczne. Zamontowany w kamienicy, dawałby gwarancję utrzymania komfortowych warunków, zarówno termicznych, jak i akustycznych.

 

 

Drugą opcją są okna ekonomiczne. Mimo standardowych parametrów technicznych i zastosowania innego rodzaju rozwiązań konstrukcyjnych okna te potrafią bardzo dobrze izolować ciepło wewnątrz budynku i wyciszać dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Główne różnice między oknami energooszczędnymi i ekonomicznymi to inna budowa. Okna energooszczędne posiadają więcej komór i uszczelek, ale mimo takiej lekkiej przewagi, profile ekonomiczne radzą sobie wyjątkowo dobrze. Przykładem takiego profilu, który idealnie spisałby się w kamienicy to wszystkie modele z serii Ideal 4000, produkcji firmy Aluplast. Oferują korzystny balans pomiędzy jakością a ceną. Model Ideal 4000 NEW oferuje przenikalność cieplną na poziomie Uw=1.00 W/m2k, co nie jest daleko za przenikalnością cieplną modeli pasywnych.

Ostatecznie widzimy, że wybrane przez nas okna mogą pasować do kamienicy i przy tym nie być przestarzałe. Wystarczy wybrać nowoczesny profil, stylizowany klasycznie, ale w którym zastosowano najnowsze rozwiązania. Takimi profilami są te podane wyżej: pasywny Veka Softline 82 oraz ekonomiczny – Aluplast Ideal 4000.

 


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie