5 najważniejszych zalet okien PCV
Wróć

Jakie są zalety okien PCV?

15.04.2021 3 min

W ofercie stolarki okiennej znajdziemy wiele modeli okien wykonanych z różnych profili: okna drewnianeokna aluminiowe czy okna PCV. Często nie jesteśmy pewni, które z nich wybrać, dlatego warto wiedzieć, jakie walory mają poszczególne warianty. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści wynikają z wyboru okien PCV.

 

 

1. Okna PCV są numerem jeden pod względem efektywności energetycznej

Rama okna odgrywa decydującą rolę w uzyskaniu energooszczędnej i ekonomicznej izolacji termicznej. Profile okienne wykonane z PVC osiągają najwyższe oceny w porównaniu z oknami aluminiowymi lub drewnianymi. Mają lepsze wartości izolacyjne i są w stanie obniżyć koszty energii i ogrzewania. Szczególnie duży potencjał w zakresie oszczędności energii występuje przy zastosowaniu ram okiennych z PVC w standardzie domu pasywnego. Obecnie okna do domów pasywnych można produkować wydajnie i tanio przy użyciu najnowocześniejszych profili PCV i dość powszechnego obecnie potrójnego oszklenia. Zachęcamy do zapoznania się z pasywnymi oknami PCV Fintecnic, takich jak model Veka Softline 82.

 

2. Okna PCV charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości

Okna PCV są najczęściej wybierane do mieszkań i domów, gdyż cechują je atrakcyjne ceny. Ramy drewniane są o około 20-30% droższe niż profile PCV, a okna aluminiowe kosztują o 30% więcej, co stanowi najdroższą alternatywę. Dzięki wysokiemu potencjałowi oszczędności energii i minimalnej konserwacji przez cały okres użytkowania wynoszący ponad 50 lat, koszty są niewielkie w perspektywie długoterminowej.

 

3. Okna PCV są łatwe w pielęgnacji

Wysokiej jakości okna PCV są niezwykle łatwe w pielęgnacji i wymagają minimalnej konserwacji. Dla kontrastu, okna drewniane muszą być laserowane co około dwa lata i malowane co 5 lat. Najnowocześniejszy granulat PVC jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne i światło. Do czyszczenia ram okiennych wystarczy płyn do mycia naczyń ze względu na łatwe w pielęgnacji właściwości gładkich powierzchni profili.

 

 

5. Okna PCV charakteryzują się doskonałą równowagą ekologiczną

Okna PCV w 100% nadają się do recyklingu, a tym samym oszczędzają naturalne zasoby. 40% wszystkich rezerw gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostarczania energii do budynków, a zaledwie 4% przeznacza się na produkcję tworzyw sztucznych, z których tylko 1% jest wykorzystywanych do produkcji PCV. Oprócz tego, że nadają się do recyklingu, trwałość i niski poziom zanieczyszczeń podczas produkcji profili PVC pomagają uzyskać doskonałą równowagę ekologiczną i przyczyniają się do ochrony środowiska. Okna PCV wytrzymują znacznie dłużej niż okna drewniane i zużywają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego.

 

 

Okna Fintecnic zapewniają estetyczny wygląd Twojego domu, jednocześnie pomagając uczynić go bardziej energooszczędnym. Nasza oferta pasywnych okien z PCV wykorzystuje wyłącznie okna klasy A w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i minimalnej utraty ciepła. Sprawdź już dziś niezawodne okna PCV i dobierz odcień idealny dla Twoich potrzeb z bogatej palety kolorystycznej.

 


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie