Jakie są zalety okien z potrójnymi szybami? - Fintecnic
Wróć

Jakie są zalety okien z potrójnymi szybami?

07.03.2024

Okna z potrójnymi szybami stanowią znaczący krok w przodującej technologii budowlanej. Ich rosnąca popularność wynika z licznych korzyści, jakie oferują w zakresie komfortu, efektywności energetycznej i jakości życia.

Przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim zaletom tego rodzaju okien. Przekonaj się, jakie parametry okien z potrójnymi szybami wpływają na poprawę warunków wewnętrznych w budynkach.

Najlepsza izolacja termiczna 

Izolacja termiczna w oknach z potrójnymi szybami opiera się na zastosowaniu trzech warstw szkła o różnych cechach, które są oddzielone od siebie specjalnie dobranymi gazami o izolacyjnych właściwościach. Gazy wykorzystywane w produkcji stolarki okiennej są doskonałymi izolatorami ciepła, co sprawia, że okna z potrójnymi szybami są znacznie bardziej efektywne w zatrzymywaniu ciepła niż tradycyjne okna z pojedynczą warstwą szkła.

W praktyce oznacza to, że potrójne okna minimalizują przewodzenie ciepła na zewnątrz, a więc zapobiegają samoistnemu obniżaniu się temperatury wewnątrz budynku. Ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym, gdy różnice temperatur mogą sięgać nawet 35°C. Pozwala to na utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, co ma istotne znaczenie dla komfortu i oszczędności energii. Ponadto, dzięki temu zmniejsza się emisja CO2 związanego z ogrzewaniem budynków, co wpisuje się w zrównoważony rozwój i dbałość o ekologię.

Znacznie lepsza redukcja hałasu

Kolejnym aspektem, który przyczynia się do popularności okien z potrójnymi szybami, jest ich zdolność do znaczącej redukcji hałasu zewnętrznego. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w miejscach o intensywnym ruchu ulicznym, w pobliżu lotnisk czy na terenach miejskich.

Sekret redukcji hałasu w oknach z potrójnymi szybami tkwi w ich strukturze wielowarstwowej. Każda z warstw szkła ma inną grubość i charakteryzuje się odmiennymi parametrami akustycznymi. Dzięki temu dźwięki są tłumione już na samym progu, zanim dostaną się do wnętrza budynku.

W efekcie, mieszkańcy i pracownicy mogą cieszyć się spokojem wewnątrz pomieszczeń, nawet w miejscach o dużym natężeniu hałasu. To nie tylko poprawia jakość życia, ale także ma korzystny wpływ na zdrowie psychiczne i ogólny komfort.

Lepsza ochrona przed promieniowaniem UV

Kolejnym atutem, który warto podkreślić, jest ochrona przed promieniowaniem UV, jaką oferują okna z potrójnymi szybami. Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest szkodliwe zarówno dla naszej skóry, jak i dla wnętrz pomieszczeń. Może ono prowadzić do blaknięcia mebli czy obniżenia jakości materiałów wykończeniowych.

Okna z potrójnymi szybami są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie blokować szkodliwe promieniowanie UV, które łatwiej może przenikać przez tradycyjne okna. W rezultacie, budynki wyposażone w trójwarstwową stolarkę okienną są znacznie lepiej chronione przed działaniem promieniowania, co zwiększa trwałość i estetykę pomieszczeń wewnątrz. 

Warto zaznaczyć, że ochrona UV nie tylko przyczynia się do dłuższego zachowania jakości wyposażenia, ale także zabezpiecza naszą skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania. 

Wzrost wartości nieruchomości

Wzrost wartości nieruchomości to aspekt, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym mocno konkurencyjnym rynku. Okna z potrójnymi szybami są jednym z kluczowych elementów, które mogą przyczynić się do podniesienia atrakcyjności nieruchomości, a tym samym do wzrostu jej wartości. Ich rola w tym procesie wynika z kilku istotnych czynników.

Po pierwsze, okna z potrójnymi szybami są synonimem nowoczesności i innowacyjności. Potencjalni nabywcy lub najemcy często poszukują nieruchomości, które są zaawansowane technologicznie i zapewniają wysoki standard życia. Okna trójwarstwowe zdecydowanie spełniają te kryteria, co przekłada się na większe zainteresowanie nieruchomością.

Po drugie, oszczędność energii, którą oferują okna z potrójnymi szybami, stanowi bardzo atrakcyjny argument w potencjalnych negocjacjach Klienci coraz bardziej dbają o koszty eksploatacji budynków, a okna te pozwalają na obniżenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzowanie pomieszczeń. 

Po trzecie, okna z potrójnymi szybami są często kojarzone z komfortem i zdrowiem mieszkańców. Dzięki doskonałej izolacji termicznej i redukcji hałasu zapewniają one warunki sprzyjające dobrej jakości życia. 

Warto zaznaczyć, że inwestycja w okna z potrójnymi szybami może się zwrócić nie tylko poprzez wzrost wartości nieruchomości, ale także poprzez szybszą sprzedaż lub wynajem. Potencjalni klienci często gotowi są zapłacić więcej za nieruchomość, która oferuje dodatkowe zalety. 

Postaw na jakość — wybierz okna z potrójną warstwą szkła 

Okna z potrójnymi szybami to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści w zakresie komfortu, efektywności energetycznej oraz wartości nieruchomości. Ich zalety obejmują doskonałą izolację termiczną, redukcję hałasu zewnętrznego, ochronę przed promieniowaniem UV oraz pozytywny wpływ na wartość nieruchomości.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie