Moskitiery – przydatne akcesoria na każde okna
Wróć

Moskitiery – przydatne akcesoria na każde okna

09.11.2019 3 min

Owady i zanieczyszczenia to czynniki, które często powstrzymują nas przed otwieraniem okien w domu. Chcąc przewietrzyć pomieszczenie, w krótkiej chwili wpuścimy do niego nieproszonych gości w postaci insektów, pyłków i kurzu. Aby temu zapobiec, przygotowano szeroką ofertę moskitier okiennych i drzwiowych. Moskitiera to funkcjonalna zasłona okienna, która przepuszcza światło oraz powietrze, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd i możliwość widoku na zewnątrz. Moskitiery zostały stworzone nie tylko z myślą o oknach, ale również drzwiach balkonowych – wiele osób uwielbia przecież mieć stały pogląd na ogród i dopływ świeżego powietrza. Moskitiery doskonale sprawdzą się także w altankach ogrodowych i ogródkach działkowych. To też produkty łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu posłużą nam przez kilka sezonów! Jakie rodzaje moskitier znajdziemy w ofercie?

 

 

Moskitiery ramkowe – solidny i bezinwazyjny wybór

Moskitiera ramkowa to produkt w formie obramowanej siatki, której rama wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Taki wybór materiału zapewnia odporność na zginanie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Moskitiery ramkowe z asortymentu naszego sklepu to uniwersalny wybór – bez problemu można dopasować do wszystkich rodzajów drzwi i okien PCV. Praktyczny montaż moskitiery jest niezwykle prosty – zawieszamy siatki do okna na pełnym ich obwodzie bez naruszania ramy okiennej. Moskitiera ramkowa okienna nie ogranicza widoczności i jest spójną częścią okna. Dzięki moskitierom ramkowym na drzwi balkonowe możesz przez cały letni dzień cieszyć się świeżym powietrzem i widokiem ogrodu bez insektów czy kurzu we wnętrzu domu. Moskitiery ramkowe montowane są na framudze, co umożliwia pozostawienie otwartych drzwi domu bez obaw o nagłe pojawienie się w nim owadów. Co więcej, dajemy możliwość dostosowania moskitiery ramkowej do swoich potrzeb dzięki niezwykle bogatej palecie kolorów do wyboru. Całości efektu dopełnią piękne wykończenia w odcieniach złotego dębu, bieli czy mahoniu.

 

Jak dobrać rozmiar moskitiery ramkowej?

Decydując się na moskitierę ramkową, warto pamiętać o właściwym zmierzeniu okna czy drzwi. Wymiary, które należy uwzględnić przy składaniu zamówienia to:

 • szerokość profilu z uszczelką,
 • szerokość ramy otwartego skrzydła mierzoną od uszczelki do uszczelki,
 • wysokość ramy otwartego skrzydła mierzoną od uszczelki do uszczelki.

 

 

Latem moskitiera ramkowa, zimą… Moskitiera Anti-Smog!

Moskitiery kojarzą nam się głównie z rolą ochrony przed insektami i pyłkami w letnie dni, jednak ich wykorzystanie jest znacznie szersze. W ostatnim czasie szczególnie zimą zmagamy się z problemem zanieczyszczonego powietrza w postaci smogu. Otwieranie okien w celu przewietrzenia przynosi więcej szkody niż pożytku. Moskitiery Ani-Smog, czyli siatki antysmogowe Fintecnic powstały z myślą o osobach narażonych na smog i alergie, w obszarach szczególnie zanieczyszczonych. Siatki te sprawdzą się do montażu zarówno w oknach, jak i systemach wentylacyjnych oraz jako moskitiery drzwiowe. Zachowują swoje właściwości filtracyjne przez 3 lata, ponadto są wodoodporne i łatwe w konserwacji.

 

Wyboru ciąg dalszy, czyli jeszcze inne modele moskitier

Jeśli szukasz „elastycznej opcji”, Twój wybór powinien paść na moskitierę rolowaną. Jest ona zakładana na zewnętrznej komorze okna, a jej zaletą jest możliwość szybkiego zwinięcia w górę i w dół. Dla osób posiadających większe przeszklenia w domu, w biurze albo też w ogrodzie zimowym, Fintecnic przygotował moskitiery przesuwne. Są niezwykle cienkie i stabilne, co zapewnia komfort użytkowania. Idealnie sprawdzą się również dla okien tarasowych, zapewniając niezakłócony, wieczorny relaks bez owadów! W asortymencie moskitier znaleźć można również moskitiery drzwiowe, moskitiery plisowaneczy moskitiery MRS.

 

Dla alergików, na zimowy smog, dla osób mających dosyć dostawania się do wnętrza owadów i zanieczyszczeń, jak również dla tych ceniących solidne produkty wysokiej jakości – wybór jest jeden – moskitiery w Fintecnic!

 


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie