Ogród zimowy z dużymi przeszkleniami - Fintecnic
Wróć

Ogród zimowy z dużymi przeszkleniami

10.07.2024

Ogród zimowy, znany również jako oranżeria, weranda słoneczna lub szklarnia, to przestrzeń wykorzystywana głównie do przechowywania roślin w miesiącach zimowych. Możemy przekształcić go w zieloną oazę, która zapewni nam letnią atmosferę nawet podczas szarych zimowych dni. Co więcej, rozwiązanie to pozwala nam powiększyć naszą przestrzeń. Dzięki dużym oknom, z panoramicznym widokiem, staje się on niejako naturalnym przedłużeniem naszego domu.
Podstawowym elementem przy budowie ogrodów zimowych są duże okna, gdyż to one wpuszczają światło słoneczne do pomieszczenia i naturalnie je ogrzewają.

Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Należą do nich pojedyncze lub podwójne szyby, przezroczyste panele z tworzywa sztucznego lub szkła wzmocnionego. Ważne jest, aby szyby były dobrze uszczelnione, aby uniknąć strat ciepła i energii. Z kolei ramy okienne mogą być wykonane z PVC, aluminium lub drewna.

Oto tylko kilka zalet ogrodu zimowego:

 • Naturalne światło: Duże okna pozwalają naturalnemu światłu wypełnić przestrzeń. W miesiącach zimowych, gdy dzień jest krótszy, ta cecha jest szczególnie cenna dla stworzenia jasnej i przyjemnej atmosfery.
 • Ciepło: Gdy świeci słońce, duże okna mogą pomóc zatrzymać ciepło wewnątrz ogrodu zimowego, tworząc przytulne i komfortowe środowisko. To pasywne ogrzewanie słoneczne może zmniejszyć zużycie sztucznych systemów grzewczych.
 • Wzrost roślin: bardzo ważny czynnik dla miłośników zieleni. Podczas uprawy roślin w ogrodzie zimowym, duże przeszklenia pomagają w ich wzroście. Rośliny potrzebują odpowiedniej ilości światła, a duże okna mogą zapewnić im odpowiednią ilość światła słonecznego przez cały rok.
 • Estetyka: Z tego punktu widzenia duże przeszklenia sprawiają, że ogród zimowy wydaje się bardziej przestronny i atrakcyjny wizualnie.
 • Przestrzeń do spotkań: Ogród zimowy może być wykorzystywany jako przestrzeń do przyjmowania gości, a duże okna mogą stworzyć zachęcającą atmosferę. Pozwalają one pokazać odwiedzającym piękno otoczenia z zewnątrz.
 • Praktyczność: Dzięki systemom okien przesuwnych ogród zimowy można łatwo przekształcić w taras w okresie letnim. Oferując całkowite otwarcie między wnętrzem a na przykład ogrodem zewnętrznym.

Jak już wspomniano, ogrody zimowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najważniejsze, aby były to materiały bezpieczne i wysokiej jakości, takie jak te oferowane przez Fintecnic.
Najważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór profili i szyb. Bardzo ważne jest, aby materiały oferowały nam niskie wartości współczynnika przenikania ciepła. Tylko w ten sposób ogród zimowy naprawdę zaoferuje nam to, czego oczekujemy, czyli możliwość tworzenia zielonej przestrzeni przez cały rok, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej. W przypadku dużych okien zalecamy stosowanie systemów aluminiowych z przegrodą termiczną. Nasze systemy aluminiowe mogą być łatwo kompatybilne z popularnymi systemami PVC. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ogród zimowy był wykonany z PVC, które również jest bardzo trwałym materiałem o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Duże okna mogą prowadzić do wyższych kosztów energii, dlatego zaleca się zainwestowanie w okna energooszczędne. Dlatego też najbardziej polecane okna do ogrodów zimowych to okna trzyszybowe. Jeśli chodzi o szyby, klienci mogą wybrać szyby bezpieczne, ale także w zależności od potrzeb szyby dźwiękoizolacyjne, ornamentowe, hartowane, antywłamaniowe, przeciwsłoneczne czy przyciemniane.

Dobrze wykonany ogród zimowy jest więc rozwiązaniem nie tylko dla miłośników ogrodów, ale także dla osób ceniących piękne przestrzenie i dbających o oszczędność energii. Nasi eksperci pomogą Ci dobrać najlepsze systemy do idealnego ogrodu zimowego zgodnie z Twoimi potrzebami.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie