Okna aluminiowe, czyli jak połączyć stylowy design i ekologię - Fintecnic
Wróć

Okna aluminiowe, czyli jak połączyć stylowy design i ekologię

02.08.2022

Przychodzą takie momenty, kiedy to staje się przed dylematem wiążącym się z wyborem odpowiednich okien. Czy to budowa domu, czy generalny remont mieszkania, czy też decyzja o ociepleniu czterech ścian – chcesz postawić na okna, które mają odpowiednie parametry termoizolacji, a jednocześnie dobrze się zaprezentują – wybierz sprawdzone okna aluminiowe!

 

Okna z aluminium świetnie prezentują się w aranżacji wnętrz i na zewnątrz budynków, daje możliwość tworzenia wielkopowierzchniowych przeszkleń – co przekłada się na bardzo dobre doświetlenie wnętrz światłem słonecznym. Poza tym stolarka okienna wykonana z aluminium zapewnia wysoką szczelność wnętrzom, a to dzięki zastosowaniu do jej produkcji nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Coraz częściej w budownictwie stosuje się rozwiązania energooszczędne i pasywne – do takich ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań idealnie sprawdza się stolarka aluminiowa.

 

Okna aluminiowe w domu a ekologia – okna pasywne i energooszczędne

 

Przed produkowanymi współcześnie oknami stawianych jest coraz więcej wymagań. Co z tego, że ich rama wyglądałaby wyjątkowo pięknie, skoro nie byłyby w stanie zapewnić ochrony przed zimnem? Dlatego też stawia się dziś na okna ekologiczne, których parametry są w stanie zapewnić właściwą izolacji cieplną wnętrzom. Nowoczesne profile aluminiowe pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego współczynnika przenikania ciepła.

 

Zgodnie z najnowszymi przepisami w budynkach, które są budowane od 1 stycznia 2021 roku współczynnik przenikania ciepła (U) nie może wynosić więcej niż 0,9 W/m2K. Stolarka aluminiowa, a w tym nawet duże okna aluminiowe spełniają te standardy, a dzięki temu zalicza się je do grona tzw. przeszkleń ciepłych i energooszczędnych. A to oznacza w praktyce, że takie okna zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną budynku i komfort termiczny domowników. Poza tym okna aluminiowe spełniają surowe wymagania budownictwa pasywnego i energooszczędnego:

 

 • w oknach pasywnych współczynnik przenikania ciepła (U) nie może przekraczać 0,8 W/m2K;
 • w oknach energooszczędnych nie może natomiast przekraczać 0,9 W/m2K.

 

Okna aluminiowe, które spełniają te wymagania przekładają się na korzyści ekonomiczne w postaci niższych rachunków za energię. Natomiast mniejsza produkcja energii elektrycznej to też mniejsze zanieczyszczenie naszej planety. Jeśli chodzi o ekologię, to również sam materiał – aluminium – jest  przyjazny środowisku, odporny na korozję, a około 75% tego metalu wykorzystuje się ponownie.

 

Stolarka aluminiowa – styl, elegancja i nowoczesność

Coraz więcej osób przy wyborze okien kieruje się nie tylko energooszczędnością, ale również estetyką. To szczególnie istotne, jeśli chcesz zainwestować w przeszklenie klasy premium. Wyjątkowe walory estetyczne w porównaniu z innymi rodzajami stolarki okiennej zapewniają okna aluminiowe. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście nowoczesne okna aluminiowe, a zwłaszcza  duże okna aluminiowe, które mogą osiągać nieporównywalne rozmiary przeszkleń do innych typów stolarki.

Aluminium jest bowiem bardzo lekkim tworzywem, które jednocześnie wyróżnia się ogromną wytrzymałością. Dzięki temu ramy z aluminium mogą tworzyć konstrukcje monstrualnych rozmiarów, które idealnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, bardzo często opartym na przeszkleniach XXL. Okna aluminiowe świetnie zaprezentują się nie tylko w biurowcu, ale też w domu i mieszkaniu, utrzymanych w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Smukły i prosty profil takich okien nadaje subtelności aranżacjami wnętrz, natomiast metaliczne wykończenie będzie stanowić świetne uzupełnienie bryły budynku albo intrygujący kontrast.

Okna aluminiowe – nie tylko styl i ekologia, ale również bezpieczeństwo

Wybierając okna do domu czy biura pod uwagę większość osób bierze nie tylko designerskie wykończenie i ochronę przed zimnem, ale również zabezpieczenie przed włamaniami. W tym kontekście wiele osób okna aluminiowe o dużych przeszkleniach niesłusznie traktuje jako szczególnie narażone na potencjalne aktu wandalizmu. Jednak należy w tym miejscu zaznaczyć, iż duże okna aluminiowe, wyróżniają się większą sztywnością konstrukcji i wyższą statyką szyb w porównaniu do innych rodzajów stolarki okiennej. Dodatkowo szkło może być pokryte specjalną, powłoką antywłamaniową.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie