Pełne spektrum możliwości — przegląd modeli okien PCV - Fintecnic
Wróć

Pełne spektrum możliwości — przegląd modeli okien PCV

24.08.2023

Kiedy rozważamy remont lub budowę domu, jednym z kluczowych aspektów jest wybór odpowiednich okien. Znajomość różnych modeli dostępnych na rynku to klucz do dokonania świadomej decyzji. W tym artykule skupimy się na modelach okien PCV, z uwzględnieniem przede wszystkim modeli trzyszybowych, pasywnych i energooszczędnych. Sprawdźmy, czy faktycznie każdy znajdzie coś dla siebie!

Czym właściwie są okna PCV?

Okna PCV (polichlorek winylu) są obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli dostępnych na rynku. Są trwałe, estetyczne i oferują doskonałe właściwości izolacyjne. PCV jest materiałem, który doskonale znosi zmienne warunki atmosferyczne, jest odporny na działanie promieni UV, a także na korozję. Dzięki temu okna PCV gwarantują długowieczność i niezawodność przez wiele lat. Przyjrzyjmy się dokładniej różnym wariantom okien PCV

Okna trzyszybowe

Okna trzyszybowe  są coraz bardziej popularne w nowoczesnej budowie domów, szczególnie w domach energooszczędnych i pasywnych. Ich najważniejszą cechą, która odróżnia je od tradycyjnych okien dwuszybowych, jest (jak sama nazwa na to wskazuje) zastosowanie dodatkowej, trzeciej szyby.

Budowa i działanie

Okna trzyszybowe składają się ze szkła, które jest rozmieszczone równolegle do siebie i oddzielone specjalną przestrzenią wypełnioną gazem, zazwyczaj argonem lub kryptonem. Gaz ten zapewnia dodatkową warstwę izolacji, która pomaga zapobiegać przepływowi ciepła przez okno.

Dodatkowa szyba zwiększa izolacyjność termiczną okna, co jest szczególnie ważne w chłodnych klimatach. Współczynnik przenikania ciepła (U) dla okien trzyszybowych jest znacznie niższy w porównaniu do okien dwuszybowych. Im niższy jest współczynnik U, tym lepsza jest izolacyjność termiczna okna.

Okna pasywne

Okna pasywne to specjalny rodzaj okien, które są nieodzownym elementem budynków pasywnych. To domy, które są tak dobrze zaprojektowane i izolowane, że prawie nie potrzebują tradycyjnego ogrzewania ani klimatyzacji. Jednak czym dokładnie są okna pasywne i czy będą one odpowiednie dla Twojego domu?

Budowa i działanie

Okna pasywne, podobnie jak okna trzyszybowe, zwykle składają się z trzech szyb i oferują wyjątkową izolacyjność termiczną. Co więcej, są wyposażone w specjalne technologie, które zwiększają ich efektywność. Niskoemisyjne powłoki i wypełnienie przestrzeni między szybami gazem, zazwyczaj argonem lub kryptonem znacząco zwiększają wydajność tego modelu okien. Dzięki temu są one w stanie zatrzymać większość ciepła wewnątrz pomieszczenia, minimalizując straty ciepła.

Ramki okien pasywnych są również często wykonane z materiałów o wysokiej izolacyjności, a ich design jest starannie zaplanowany, aby zminimalizować wszelkie mostki termiczne.

Okna energooszczędne

Termin „okna energooszczędne” jest często stosowany jako synonim okien pasywnych, ale warto zauważyć, że nie każde okno energooszczędne musi spełniać wszystkie kryteria domu pasywnego. Celem tych okien jest zmniejszenie zużycia energii poprzez zwiększenie efektywności izolacji termicznej. Okna energooszczędne mogą być dwu- lub trzyszybowe, ale zawsze charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Okna PCV — czy każdy znajdzie coś dla siebie?

Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli okien PCV, które różnią się między sobą nie tylko pod względem wydajności energetycznej, ale również wyglądem i ceną. Bez względu na to, czy szukasz okien do nowoczesnego, minimalistycznego domu, czy do tradycyjnej chatki wiejskiej, z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

W przypadku osób ceniących sobie oszczędność energii, okna trzyszybowe, pasywne czy energooszczędne będą doskonałym wyborem. Zapewniają one doskonałą izolacyjność termiczną, dzięki czemu pomagają ograniczyć koszty ogrzewania.

Pamiętaj, że wybór odpowiednich okien to inwestycja na lata, dlatego warto skonsultować swoje potrzeby z profesjonalistą. Dobrej jakości okna PCV to gwarancja komfortu, oszczędności i estetyki na długie lata.

Okna PCV — sprawdź ofertę Fintecnic

Okna PCV Łódź  to nie tylko praktyczny wybór, ale także inwestycja w przyszłość. Dzięki różnym modelom dostępnym na rynku każdy może znaleźć okna, które idealnie wpasują się w jego potrzeby. Od trzyszybowych, przez pasywne, aż po energooszczędne, wybór jest naprawdę duży. Pamiętajmy jednak, że kluczem do satysfakcji jest dobranie modelu do indywidualnych potrzeb i specyfiki naszego domu. Dlatego też, decydując się na okna PCV, warto skonsultować swoje oczekiwania z doświadczonym doradcą. W końcu to decyzja, która wpłynie na komfort naszego życia na wiele lat.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie