W jakich budynkach sprawdzą się okna aluminiowe? - Fintecnic
Wróć

W jakich budynkach sprawdzą się okna aluminiowe?

17.11.2022

Przez długi czas najbardziej popularną stolarką okienną dostępną na rynku były okna drewniane, później zostały one wyparte przez o wiele tańsze okna PCV. Obecnie zauważyć można wzrost zainteresowania oknami aluminiowymi, do tego stopnia, że kojarzone są one jako element nowoczesnego budownictwa. W ostatnich latach okna aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli dużych budynków i domów jednorodzinnych. Okna te są nie tylko bardzo trwałe, ale również plastyczne, dzięki czemu mogą osiągać duże rozmiary. Jakie zalety mają okna aluminiowe oraz gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna o profilu z aluminium – charakterystyka

Aluminium różni się od innych materiałów okiennych tym, że jest jednocześnie wytrzymałe i lekkie. Stosunkowo cienkie ramy okienne mogą wytrzymać bardzo duże obciążenia. Dzięki temu możliwe jest wyprodukowanie okien aluminiowych o bardzo dużej powierzchni, które nie odkształcają się pod własnym ciężarem.

Stosunkowo niewielki ciężar aluminium ułatwia transport i montaż profili aluminiowych. Ponadto aluminium jest wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, temperatura i światło słoneczne.

Aluminium nie rdzewieje, nie pleśnieje, nie jest narażone na działanie pleśni i grzybów. Nie odkształca się pod wpływem ciepła i nie traci koloru. Okna aluminiowe nie wymagają też specjalnej konserwacji.

Montaż okien aluminiowych – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ze względu na swoje właściwości okna aluminiowe mogą być montowane w większości budynków. Główną zaletą okien aluminiowych jest to, że pasują do każdego stylu. Ich ramy mogą bowiem przybrać dowolny kolor. Można je zabarwić zgodnie z życzeniem klienta, mogą być błyszczące, matowe lub imitować drewno.

Rynek stolarki aluminiowej obecnie jest na tyle duży, że każdy z łatwością znajdzie takie okno, które będzie mu odpowiadało. Należy również dodać, że okna aluminiowe sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również w tradycyjnych domach.
Minimalistyczna design okien aluminiowych, jako świetne uzupełnienie budynków użyteczności publicznej
W związku z tym, że przy użyciu profili aluminiowych można wykonać okna o naprawdę dużych rozmiarach, okna aluminiowe sprawdzą się świetnie w dużych budynkach takich, jak biurowce.
Okna aluminiowe są często stosowane w obiektach użyteczności publicznej m.in. w centrach handlowych, hotelach, placówkach medycznych, urzędach czy fabrykach. Estetyczne okna aluminiowe będą doskonale współgrać z dużymi przeszkleniami, które charakteryzują nowoczesne budynki biurowe.

Okna aluminiowe a budownictwo mieszkalne

W związku z tym, że od kilku lat na rynku widoczny jest trend stosowania okien aluminiowych w budynkach użyteczności publicznej, projektanci coraz śmielej trend ten próbują przerzucić na budownictwo mieszkalne, zarówno w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych.

W tym przypadku mówimy głównie o designerskich domach jednorodzinnych, ale także o nowoczesnych szeregowcach na obrzeżach dużych miast. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą stworzyć mieszkania w stylu loftowym, coraz częściej korzystają z surowych okien i dużej ilości przeszkleń.

Niby rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne, jednak nadal owiane pewnymi niedomówieniami. Panuje opinia, że okna aluminiowe mają słabe właściwości izolacyjne. Nie jest to jednak prawda. Okna aluminiowe są tak samo izolacyjne, jak okna drewniane czy PCV. Z powodzeniem można je zamontować w budynku mieszkalnym.

Zalety okien o dużych przeszkleniach

Duże panoramiczne przeszklenia idealnie współgrają z zasadami nowoczesnego budownictwa. Ten typ okna jest synonimem luksusu i stylu. Montaż dużych okien może odmienić wnętrze. Im więcej tego typu przeszkleń jest stosowanych w budynkach, tym większy efekt.

Ten typ okna wpuszcza więcej naturalnego światła, co prowadzi do oszczędności i niższych rachunków za energię. Ponieważ sztuczne światło jest potrzebne tylko po zachodzie słońca, ma ono pozytywny wpływ na zdrowie i ogólny styl życia mieszkańców.

Nowoczesne duże okna aluminiowe charakteryzują się niską przepuszczalnością ciepła i hałasu oraz zapewniają tak samo doskonałą izolację termiczną i akustyczną jak okna o standardowych wymiarach. Pomieszczeniami w nowoczesnych domach, w których najczęściej stosuje się duże przeszklenia, są salony i kuchnie. Dość często duże aluminiowe okna stosuje się po to, aby przestrzeń salonu wizualnie otworzyć na ogród. Coraz częściej stosowane są również jako zadaszenia ogrodów zimowych, z których można korzystać przez cały rok. Budynki z takimi fasadami otrzymują odpowiednią ilość światła dziennego.


Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie