PSK - Fintecnic
Systemy przesuwne PVC:
Wróć
Systemy przesuwne PVC

PSK

Wyślij zapytanie

Drzwi PSK – alternatywa dla tradycyjnych okien balkonowych

Drzwi PSK to niedrogi sposób na połączenie funkcjonalności, designu i komfortu. Co kryje się za tymi hasłami? Gwarancja dużego przeszklenia, zapewniającego odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, oszczędność powierzchni użytkowej pomieszczenia i łatwość użytkowania.

Co kryje się za tymi hasłami?

Gwarancja dużego przeszklenia, zapewniającego odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, oszczędność powierzchni użytkowej pomieszczenia i łatwość użytkowania. Drzwi PSK to system, na który z pewnością warto zwrócić uwagę podczas planowania budowy. To ciekawa alternatywa dla klasycznych, dwuskrzydłowych drzwi balkonowych, dzięki której zachowamy funkcję uchylania górnej części drzwi oraz zyskamy możliwość przesuwania skrzydeł. Funkcja przesuwu to znaczna oszczędność miejsca w pomieszczeniu. To także atrakcyjna cenowo alternatywa dla systemów HST oraz doświetlenie pomieszczeń.

Drzwi wymagają zaplanowania aranżacji pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku nie musimy rezerwować przestrzeni niezbędnej do otwarcia skrzydła, tak jak jest to w przypadku klasycznych drzwi balkonowych. Wystarczy niewielka przestrzeń od strony wewnętrznej aby móc przesuwać drzwi na boki. To sprawia, że rozwiązanie jakim jest PSK idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. To bardzo dobre rozwiązanie do małych mieszkań czy biur, a także do domów jednorodzinnych. Niezależnie od wielkości i rodzaju inwestycji drzwi PSK nie tylko zapewniają dodatkowe doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, co wpływa na komfort życia i pracy, ale także nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Drzwi PSK tworzymy w oparciu o wszystkie systemy PVC z naszej oferty

Do wyboru są dwa schematy poruszania się drzwi po szynach. W pierwszym drzwi składają się z dwóch skrzydeł, z których jedno jest skrzydłem ruchomym. W drugim zastosowano ruchomy słupek, dzięki któremu oba skrzydła rozjeżdżają się po szynie przeciwlegle do siebie.

Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć, który można również wyposażyć w funkcję wspomagania regulacji uchyłu za pomocą klamki. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa się w bok.

Drzwi PSK mogą przybrać dowolny kolor z palety Aluplast, Salamander i Eko Sun, a profil może być okleinowany jedno lub dwustronnie, a także w formule duo-color, co pozwala na swobodne dopasowanie koloru zarówno do wnętrza, jak i do elewacji. Drzwi PSK można również uzupełnić o nawiewniki oraz ciepłą ramkę dystansową, co poprawi izolację, zapewni szczelność szyb, zapobiegnie utracie energii cieplnej i jednocześnie pozwoli na stałą cyrkulację powietrza.

Funkcjonalnym dodatkiem do okna przesuwnego jest moskitiera przesuwna, którą montuje się po zewnętrznej stronie ramy okiennej. To nie tylko komfort podczas letnich upałów, ale także możliwość zastosowania siatki antysmogowej, którą szczególnie docenią mieszkańcy większych miast.

Zastanawiasz się nad montażem drzwi PSK w Twojej inwestycji? Nie wiesz, który system PVC wybrać? Masz pytania? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy chętnie doradzą Ci najlepsze rozwiązanie.

Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie