Rolety zewnętrzne podtynkowe – montaż, przystępne ceny – Fintec
Wróć
Osłony okienne

Rolety podtynkowe

Wyślij zapytanie

Rolety zewnętrzne to jedno z najbardziej popularnych  rozwiązań osłonowych w budynkach jednorodzinnych. Rozwiązanie to posiada szereg zalet, począwszy od funkcji podstawowej – czyli osłona przed słońcem oraz:

 • zapewniają komfort prywatności
 • ograniczają straty ciepła
 • poprawiają akustykę ograniczając dopływ hałasu z zewnątrz
 • stanowią ochronę przed wiatrem, deszczem, śniegiem
 • można je zintegrować z moskitierami
 • mogą być dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym

W naszej działalności opieramy się na najlepszych systemodawcach produkujących rozwiązania roletowe – ALUPROF:

Rolety zewnętrzne wykonane z wbudowanym systemem są przeznaczone do użytku w nowo budowanych budynkach, ale także w istniejących budynkach. Rolety systemów SP i SP-E pasują do elewacji budynku i stanowią jego integralną część. Rolety okienne podtynkowe montowane są od zewnętrznej strony pod powierzchnią elewacji.

Funkcjonalność
System podtynkowy SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich montażu jeszcze na etapie projektowania budynku, co powala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych. System SP-E zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część.

Rolety w systemie podtynkowym SP-E firmy Aluprof został opracowany tak, by zapewnić przede wszystkim ochronę przed utratą ciepła. Docenił to zwłaszcza Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI), który wydał rekomendację do zastosowania skrzynek o wielkości 165mm i mniejszych w budynkach pasywnych. Warunkiem koniecznym jest poprawne wykonanie montażu w docieplonym uprzednio nadprożu zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto stolarka okienna powinna spełniać odpowiednie parametry, m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K) natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

Budowa
Skrzynka roletowa wykonana jest profilowanej blachy aluminiowej, a jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Elementy konstrukcyjne czyli pokrywa rewizyjna (która posiada większą niż w systemie SP szerokość), prowadnice oraz listwa dolna mogą być dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemów adaptacyjnych, kurtynę rolety mogą stanowić profile wypełnione pianką poliuretanową, tworzywowe oraz ekstrudowane. Rolety w systemach podtynkowych mogą być wyposażone w siatkę przeciwinsektową, która zapewnia skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.
 
Komfort obsługi
Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.
 
Walory użytkowe
Rolety zewnętrzne działają skuteczniej niż zwykłe zasłony, żaluzje fasadowe czy okiennice, ponieważ dzięki ich konstrukcji pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna stanowiąca doskonały izolator. Pozwalają tym samym na zmniejszenie wydatków na energię przez cały rok nawet o 30 %. Rolety zewnętrzne przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą w znaczący sposób poprawiając bilans energetyczny budynku Latem z kolei, skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń przez promienie słoneczne, zmniejszając w ten sposób zużycie dodatkowych urządzeń chłodzących.
Paleta kolorów
Duży wybór kolorów w palecie standardowej profili PA umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. W ofercie dostępne są także kolory drewnopodobne. Powłoki kolorystyczne elementów ekstrudowanych wykonywane są metodą lakierowania proszkowego, co zapewnia wysoką  jakość i trwałość produktu i umożliwia polakierowanie na dowolny kolor z palety RAL.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe w Łodzi to wariant rolet przygotowany głównie dla budynków dopiero budowanych. Skrzynka rolety montowana jest bowiem od zewnętrznej części okna, pod powierzchnią elewacji, co zapewnia estetyczne ukrycie jej pod materiałem wykończeniowym. Tworzą spójną kompozycję w całości z elewacją. Równocześnie gwarantują bezpieczeństwo, izolację cieplną, innowacyjny design i indywidualne dopasowanie sterowania oraz kolorystyki. Skrzynka rolet podtynkowych umiejscowiona jest jednak na zewnątrz budynku, dzięki czemu nie ma kłopotu z serwisem i konserwacją. W naszych wnętrzach nie ma też problematycznych skrzynek czy elementów rolet trudnych do ukrycia. Rolety podtynkowe w Łodzi i okolicach to w skrócie estetyka i energooszczędność w jednym!

Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie