Aluprof MB-45D - Fintecnic
Wróć
Systemy p-poż

Aluprof MB-45D

Wyślij zapytanie

Konstrukcja MB-45D, oparta na systemie MB-45, obejmuje przegrody działowe z jedno- i dwuskrzydłowymi drzwiami dymoszczelnymi w klasie S200, Sa, Sa zgodnie z PN-EN 13501-2. Wydajność dymoszczelności drzwi jest głównie uzależniona od odpowiedniego zastosowania uszczelek na obwodzie skrzydeł, umieszczenia w nich szkła i innych wypełnień, oraz zastosowania uszczelek progowych.

Głębokość konstrukcji profili okiennych to: 45 mm (rama), 54 mm (skrzydło), a dla drzwi to odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Te parametry zapewniają efekt jednej płaszczyzny od zewnątrz po zamknięciu, w przypadku okna, i efekt zrównanych powierzchni skrzydeł i ramy, w przypadku drzwi. Kształt profili umożliwia tworzenie smukłych i solidnych konstrukcji okien i drzwi.

Dużym atutem systemu MB-45 jest zdolność do gięcia profili, w tym ram, skrzydeł i łączników, co pozwala na tworzenie różnych typów łuków i konstrukcji łukowych.

Szczelność jest gwarantowana przez zastosowanie specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, który jest odporny na starzenie podczas długotrwałego użytkowania.

System jest ściśle powiązany z systemami okienno-drzwiowymi MB-45, MB-45FD, MB-60 i MB-70. Szeroki zakres możliwości wyboru pomiędzy różnymi wariantami rozwiązań, na przykład w przypadku szczegółów konstrukcyjnych takich jak uszczelki dolne skrzydeł drzwi, uszczelki drzwi przesuwnych i wahadłowych, kształt listew przyszybowych, kształt i wysokość progów drzwiowych, dodatkowo zwiększa uniwersalność i atrakcyjność systemu.

System pozwala na używanie zestawów szyb o grubości od 2 mm do 35 mm w skrzydłach okien, oraz od 2 mm do 26 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.

Drzwi dymoszczelne systemu MB-45 są objęte Raportem Klasyfikacyjnym nr 1036/21/R570NZP.

Dane techniczne

DANE TECHNICZNE
Głębokość ościeżnicy drzwi
45 mm
Zakres szklenia 2 – 25 mm
Głębokość skrzydła drzwi 45 mm
Maksymalne wymiary skrzydła drzwi 3141 x 1256
Max ciężar skrzydła drzwi 120 kg

Szkice techniczne

Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie