Okna PCV Gdańsk - Fintecnic
Wróć
Podstrony miastowe

Okna PCV Gdańsk

Wyślij zapytanie

Ponad 30% inwestorów rozpoczyna projekt swoich budynków w Gdańsku od decyzji o montażu okien drewnianych. Dopiero przy przeliczeniu kosztów i rozeznaniu na rynku cen stolarki okiennej w Gdańsku okazuje się, że są to najdroższe okna i część przedsiębiorców wybiera w zamian bardziej atrakcyjne cenowo okna PCV z okleiną drewnopodobną z Gdańska. Okna aluminiowe to z kolei wybór osób tworzących modernistyczne wnętrza z dużymi przeszkleniami, mających również większe fundusze. W Gdańsku i w całym kraju, w sprzedaży okien królują niezmiennie białe okna PCV, które są najchętniej wybierane do bloków i wieżowców ze względu na niską cenę i łatwą dostępność. Z reguły ich koszt jest niższy od okien drewnianych o 30-50%!

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okien PCV w Gdańsku?

 1. Parametry okien
  Przy zakupie okien najważniejsza jest ich funkcjonalność, a więc specyfikacja techniczna. Należy przyjrzeć się parametrom technicznym takim, jak:

  • wodoszczelność – określana w skali od 1A do 9A
  • przepuszczalność powietrza – im wyższa, tym lepiej (do 4)
  • współczynnik przenikania ciepła (Uw) – w celu zminimalizowania strat ciepła, należy poszukiwać okien PCV o najniższych współczynnikach Uw, czyli mniejszych od standardowego 1,1 W/(m2·K)
  • współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (g) – im jest on większy, tym więcej promieni słonecznych dociera do wnętrza
  • właściwości akustyczne (Rw [dB]) – optymalnym rozwiązaniem są wartości nie mniejsze niż 40-45 dB.
 2. Warunki techniczne domu i otoczenie
  Wybierając okna PCV w Gdańsku do swojego domu, trzeba uwzględnić otoczenie i ilość pięter. Warto również rozważyć okna antywłamaniowe dla piwnic i parterów. Pod względem otoczenia, czyli okolicy zamieszkania, należy przeanalizować zagrożenia – mieszkamy przy ruchliwej drodze, a może nad jeziorem lub w lesie w Gdańsku?
 3. Właściwości okien
  Przy decyzji o wyborze okien drewnianych, okien aluminiowych czy okien PCV w Gdańsku, należy zapoznać się z ich charakterystyką. Trzeba wziąć pod uwagę, że okna drewniane wymagają częstszej konserwacji, ale gwarantują najdłuższą trwałość. Okna PCV wyróżnia lekkość i brak konieczności działań pielęgnacyjnych, za to ich uszkodzenie uniemożliwia naprawę. Zaletą okien aluminiowych jest natomiast giętkość i możliwość otrzymania różnych kształtów oraz dowolnych rozmiarów na zamówienie, jednak mają gorsze parametry izolacji cieplnej. Każda opcja ma plusy i minusy, z którymi warto się zapoznać, dokonując świadomego wyboru.

Stolarka okienna i wiele więcej, czyli Fintecnic w Gdańsku

Dystrybutor okien w Gdańsku Fintecnic przygotował duży wybór różnych modeli stolarki okiennej: okien drewnianych, okien PCV, okien aluminiowych oraz okien przesuwnych, akcesoriów okiennych czy systemów okienno-drzwiowych. Co więcej, w ofercie znajdziemy także drzwi, rolety zewnętrzne, bramy segmentowe, bramy garażowe rozwierne, moskitiery ramkowe i drzwiowe i wiele więcej!

Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

  Wyślij wiadomość

  Partnerzy
  Pracujemy na najwyższej jakości produktach
  Logo Yawal - Kolorowe Logo Yawal - Szare
  Logo Roto - Kolorowe Logo Roto - Szare
  Logo Aluron - Kolorowe Logo Aluron - Szare
  Logo Aliplast - Kolorowe Logo Aliplast - Szare
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami.
  Wyślij zapytanie